У Ватутіному відстояли місцеву лікарню – відділення поки що не закриватимуть

21 Травня 2019 14:48

Жителям Ватутіного вдалося відстояти місцеву лікарню. Як пише видання “Вісті Черкащини”, 14 травня на позачерговій сесії міської ради більшість депутатів відмінили своє попереднє рішення про реорганізацію 4 ключових відділень медзакладу. Міський голова намагався все ж аргументувати доцільність закриття. Проте його доводи викликали обурення людей, які були присутніми у сесійній залі.

Тепер головний лікар Іван Павленко бідкається, бо не знає, де брати гроші на зарплату медпрацівникам.

“Проблема велика у фінансуванні, – пояснює Павленко. – Борги “полізуть” у червні. До кінця року нам не вистачає приблизно 4,7 мільйони гривень. У травні виплатили людям аванс по 300 гривень. З рішенням депутатів я згодний, але вони не до кінця зрозуміли ситуацію. Треба було паралельно ухвалити рішення про створення відділення паліативної допомоги. Тоді б ми мали додаткові робочі місця. Зараз поки нічого не відомо”.

Рішення про збереження відділень загрожує звільненням молодшого медичного персоналу.

“Люди будуть звільнятися, звичайно, якщо не отримуватимуть зарплати, – розводить руками Павленко. – І так з початку року кілька осіб розрахувалися. Поїхали на заробітки за кордон. Працюють, ясна річ, не за фахом, бо треба знати мову”.

Міський голова Олександр Лисюк налаштований таки на реорганізацію.

“Ніхто нічого не відстояв, – впевнений Лисюк. – Лікарню ж ніхто не закривав. Перепрофілювання буде 100 відсотків, але трохи пізніше. Наприклад, планові й непланові операції робитимуться лише у Звенигородці. Там буде повний медичний склад працівників. Де брати кошти до 1 січня я не знаю. Нехай думають депутати”.

Нагадаємо, наприкінці квітня з’явилася інформація про закриття кількох відділень Ватутінської лікарні. Основні причини: нестача грошей у бюджеті та правила Міністерства охорони здоров’я в рамках реформи.