“Закатувати” в плитку – це рагульство, – думка

5 Вересня 2019 13:37

Моя позиція – НІ плитизації Долини троянд. Треба зберегти Долину такою, як вона є.
Влада Бондаренка хоче скерувати 10 млн. бюджетних коштів на тротуарна плитку з інсталяціями в Долині троянд. Вважаю це банальним профукуванням грошей платників податків.

Реконструювати Долину троянд дійсно потрібно. Там не вистачає камерності, затінку, зон для відпочинку. Влада чомусь не хоче використовувати головну родзинку Долини троянд – це берегову зону. Там так і проситься облаштування дерев’яної набережної замість кам’яних брил. Це дозволить розширити функціонал скверу. Про затінок і газон, на якому можна буде посидіти – взагалі мовчу. А про сцену і нові зони – і нагадувати не буду.

Натомість міська влада хоче всі доріжки закатати у плитку.

У більшості ландшафтних парках Європи доріжки не з плитки. Переважно там мармурна галька чи крошка. Це дозволяє поглинати воду, утримувати вологу і при потребі швидко все замінювати. За такими доріжками треба доглядати. Це зручно і ефективно для відвідувачів.

Мінуси плитки:
– Дівчатам не зручно. Особливо на підборах. При такій масовій плитизації скоро філіали травмпунктів треба ставити на кожному тротуарі.
– Неестетично. Головна функції Долини троянд – це природність. Дніпро, газон, тінь, повітря. Зайва урбанізація знищує природню красу нашої перлини.
– Рогульство. Закатати все в плитку і подати це як величезну реконструкцію – ще вміти треба! А при цьому мати свій плиточник заводік!

Що треба робити?

Відміняти тендер. КП «Дирекції парків» презентувати перед громадськістю Концепцію розвитку Долини троянд. Спрямувати ці кошти на більш дієві і потрібні речі, ніж плитизацію доріжок.

А тепер кілька прикладів, який вигляд мають доріжки в ландшафтних парках Європи. Покажіть мені там плитку «аля-Бондаренко»!
1. Потсдам.
2. Парк Ганса Хрістіана Андерсена. Данія.
3. Сади Тьюільрі. Франція
4. Сад Віли Пейрон. Італія
5. Іспанія. Сади Святої Клотільди.

Плитка де????? 

Олександр Згіблов, депутат Черкаської міської ради