На Черкащині скоротять кожного третього чиновника: як у РДА готуються до цього?

11 Листопада 2019 14:16

31 жовтня Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет оголосив про безпрецедентне скорочення – до кінця року роботу втратять 18 449 чиновників. Це 8% усіх державних службовців.

Всі “скорочені” – це співробітники районних державних адміністрацій (РДА). Вони будуть звільнені після перегляду Секретаріатом Кабінету Міністрів функцій цих відомств. Як видно з інфографіки найбільше чиновників мають скоротити на Черкащині – 38,83%.

Всього в районних державних адміністраціях Черкащини мають залишитися на роботі 1312 осіб. Як у РДА Черкащини готуються до скорочення штатів, пише сайт “Вісті Черкащини”.

“Штатна чисельність Тальнівської РДА – 105 осіб, – каже заступниця голови Тетяна Півторак. – Нам повідомили про скорочення фінансування на 50%. Відповідно до цього розпорядження маємо скоротити штат. Апарат райдержадміністрації скорочуємо на 50%. Інші відділи – на 35%. Найменше скоротимо управління соціального захисту – з 37 осіб лише трьох. Ніяке підвищення заробітної плати для тих, хто лишиться, не передбачено. Муситимуть працювати більш інтенсивно”.

У Кам’янській районній державній адміністрації ще не знають точної кількості тих, кого скоротять.

“Цифри згори надходять щодня, – каже юрист РДА Василь Таванець. – Ми попередили всіх. За законом людині має бути запропоновано альтернативну посаду. Працівники дуже обурюються. Ніхто не хоче втрачати роботу, яку добре знає. Деякі працювали все життя в РДА, а тепер після 40-50 років мають собі шукати нову роботу. Це шок для них”.

Галина Темченко – керівник апарату Монастирищенської РДА не вірить у те, що людям хтось запропонує іншу роботу:

“Про що ми говоримо? Підприємства у більшості районних центрів не працюють. Функціонують лише агропромислові. Вакансії всі відомі. Який кар’єрний радник? Звісно, це велика неприємність. Із 89 працівників нашої РДА на роботі залишиться лише 59. Кого скорочувати, вирішуватимемо на місці, виходячи із ділових якостей. Зовсім не скорочуватимемо працівників соціального захисту. Вони й так завантажені роботою”

Виконувачка обов’язків першого заступника голови Городищенської РДА Людмила Пащенко каже, що таке рішення не є несподіваним.

“Більшість населення висловили бажання жити по-новому. Районні державні адміністрації нічого не виробляють, лише споживають. Тому треба звикати. У нас скоротять 33 посади. Погано, що є відділи, яких скорочувати не дозволяє Київ. Наприклад, реєстр виборців. Там 3 штатні одиниці. А за місяць у районі змінює місце проживання 1-2 особи. Однак їх чіпати заборонено. Мусимо скорочувати тих, хто крутиться на роботі як білка в колесі. З іншого боку я розумію скорочення. Соціалізм своє віджив. Я тричі була на заробітках у Німеччині. Дитячі садки там працюють 4 години. Дітей ніхто не годує. І це багата Німеччина. Це треба розуміти й бути готовим до того, що й у нас так буде. Тих, кого будемо скорочувати, маємо визначити до 1 грудня. До цієї дати мають бути призначені нові голови РДА. Саме вони ухвалюватимуть рішення по кожному працівникові персонально. Думаю, що це не кінець. Після остаточної адміністративної реформи в нас узагалі не залишиться РДА. Це лише питання часу”.