Історія фільму “Мої думки тихі” розпочалася в Черкасах

23 Січня 2020 13:03

Історія, яка лягла в основу стрічки Антоніо Лукіча “Мої думки тихі”, почалася з Черкас. А прототипом головного героя стрічки Вадима був черкащанин Дмитро Кравченко. Про це пише черкаська культурна діячка Наталя Вернидуб.

“Ось такий був початок у фільму “Думки мої тихі”. А то зараз всі лаври дістануться Ужгороду. Ця історія сталась із черкащанином Дмитром Кравченко. Це допис його мами. Ми про цю історію знали від початку, ще до того, як виникла ідея створити з неї фільм”, – написала Наталя Вернидуб у своєму фейсбуку, перепостивши розповідь черкащанки Ольги Пух.

Ольга Пух розповідає, що фільм базується на реальних подіях: її син Дмитро, звукорежисер, а в той час – фрілансер, записував звуки для закордонного створювача фонотеки. І ось коли черга дійшла до запису звуків тварин, Дмитро вирушив у Черкаси і в село в області, щоб записати гавкіт собак, коров’яче мукання…

кадр із фільму “Мої думки тихі”

Часто траплялися кумедні випадки, особливо пов’язані з намаганнями змусити твирин “заговорити”, коли вони цього не хочуть, розповіла Ольга Пух:

“У моєї подружки була папужка Маша. Вона теж без причини не шуміла і треба було її спровокувати і розізлити, щоб змусити звучати. Цей сюжет дуже перекручений увійшов у фільм. Нічого спільного з реальністю не було, просто фантазія сценариста обіграла сцену з папугою”.

“Когда б вы знали, из какого сора, растут стихи, не ведая стыда”, – писала Анна Ахматова. І треба ж, із якої простої історії народився цілий фільм “Мої думки тихі” талантом режисера Антоніо Лукіча. А Діма був композитором і звукорежисером цього фільму”, – написала мама Дмитра Кравченка.

Режисер стрічки Антоніо Лукіч у ЗМІ розповідав, що його друг звукорежисер і композитор Дмитро Кравченко написав до “Мої думки тихі” трек “Мелодія будильника”, який став популярним після прем’єри стрічки:

“Один трек для фільму написав мій друг, якого я вже згадував — звукорежисер і композитор Діма Кравченко. Я дуже хотів, аби його музика звучала у фільмі, бо Діма є прототипом нашого героя. В основу сценарію «Мої думки тихі» лягла його історія про те, як на фрілансі він отримав замовлення записати звуки тварин української фауни і разом із батьком вирушив у експедицію по Черкаській області у пошуках цих звуків. Для фільму Діма написав «Мелодію будильника», під яку прокидається герой у одній зі сцен. І я не збрешу, якщо скажу, що після європейських прем’єр багато хто питав саме про неї, хотіли послухати”.