Уперше четверо черкащан – серед номінантів “Спортивного Оскара” країни

13 Березня 2020 18:54

9 березня в Київському національному академічному театрі оперети відзначили Героїв спортивного 2019-го року. Національний олімпійський комітет визначив кращих із кращих спортсменів України. Вперше за час існування церемонії номінованими на спортивний Оскар стала рекордна кількість черкаських спортсменів – одразу четверо. За свої високі результати на змаганнях минулого року в номінаціях були представлені Назар Чепурний, Анастасія Сапсай, Нікіта Руслов та Іван Ткаченко. Вони опинилися серед тридцятки претендентів з усієї України на звання спортивного Героя. Ці спортсмени прославляють Черкащину та Україну в усьому світі. Тепер їхні імена прозвучали й на всеукраїнській церемонії Герої спортивного року та вписані в її історію.

Черкаське обласне відділення Національного Олімпійського комітету України нагадує про здобутки спортсменів:

Назар Чепурний – чемпіон світу (вправа на перекладині) і срібний призер чемпіонату світу (командні змагання) серед юніорів зі спортивної гімнастики, володар 3-х золотих (командні змагання, вільні вправи, вправи на коні) і срібної (вправи на кільцях) нагород ХV літнього Європейського юнацького олімпійського фестивалю (17 років). про свої амбітні плани Назар голосно заявив ще 2018-го року, коли виборов золоту і срібну нагороди на ІІІ літніх Юнацьких олімпійських іграх в Буенос-Айресі. Тренує спортсмена Ірина Надюк. Він представлений в номінації «Зірка, що сходить».
«Трохи хвилювався перед церемонією, переймався, як все відбуватиметься. Отримав важливий для мене досвід участі в такому заході. Радий, що потрапив до номінантів, та буду далі напружено тренуватися для подальших спортивних результатів», – відзначив Назар Чепурний під час церемонії в Києві.

Анастасія Сапсай – чемпіонка світу і ІІ Європейських ігор з самбо, срібна призерка чемпіонату Європи з самбо. Анастасія перемогла на ІІ Європейських іграх в Мінську та згодом підкорила ще одну вершину – перемогла на чемпіонаті світу в Сеулі. Тренує її Володимир Римар. Спортсменка представлена в номінації «Разом з олімпійцями (неолімпійські види спорту).
«Це приємно і почесно, – прокоментувала участь у церемонії Анастасія Сапсай. – Потрапити до цієї номінації уже є для мене відзнакою того, що моя робота пройшла не дарма».

Іван Ткаченко, Нікіта Руслов у складі чоловічої збірної команди з баскетболу 3х3 до 23 років – срібні призери чемпіонату світу U23, що відбувся в Ланьчжоу. Тоді у складі команди продемонстрували блискучу майстерність, зійшли на другу сходинку п’єдесталу і довели, що є одними зі світових лідерів у баскетболі 3х3. Вони номіновані як «Найкраща команда з ігрових видів спорту (збірна)».

За останні роки відзначений на церемонії Герої спортивного року від Черкащини був чемпіон Олімпійських ігор в Токіо-1964 Андрій Хіміч. Він здобув нагороду “Спортивна слава України” за підсумками 2016 року. Того ж року номінованим на звання кращого в номінації “Народний вибір. Найкращий спортсмен року-2016” був срібний призер Олімпійських ігор в Ріо -2016 Сергій Куліш.