Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник збирає кошти на допомогу тваринам, що постраждали під час пожежі

16 Квітня 2020 10:19

Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник відкрив збір коштів для тварин, які постраждали після пожеж.

Відео й фото з кіньми Пржевальського, які розгублено бредуть по згарищу, облетіли ледь не весь світ. Так, копитні врятувались від вогню, але вони дезорієнтовані й налякані. Мало того, що їм довелось тікати від полум’я, яке спалахувало, то в одному, то в іншому місці, та не менше їм дошкуляв дим, який сунув суцільною пеленою.

Нині, коли вогняну стихію приборкали, наполохані тварини замість звичних пасовищ знаходять хіба сіро-чорний попіл та рідкісні острівки сухої трави.

А в них зараз особливий період: в квітні-травні вагітні кобили коней Пржевальського починають жеребитися. Приблизно в цей час народжують також самки оленів та лосів.

Тому будь-яка допомога не буде їм зайвою. І справа не тільки в кормах, хоча й вони надзвичайно важливі.

Пожежа в Чорнобильському заповіднику

#Не_пали_Не_нищ_Не_вбивайЧИМ БІЛЬШИЙ ШТРАФ – ТИМ МЕНШЕ ПАЛІЇВ?Вчора (13 квітня) Верховна Рада України нарешті прийняла рішення, яка давно потрібно було прийняти: суттєво підняла штрафи за порушення правил пожежної безпеки, забруднення повітря, самовільне випалювання рослинності чи її залишків тощо.Наприклад, за знищення або пошкодження лісів, зелених насаджень і залишків рослинності сільськогосподарського призначення доведеться заплатити штраф від 5400 до 9000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 91 800 до 153 тис. грн). Також за це може загрожувати обмеження або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.Дивлячись на відео палаючих лісів із зони відчуження, навіть такі штрафи здаються замалими. Більш прийнятною за шкоду таких глобальних масштабів є кримінальна відповідальність.Відео зняте дроном 13.04.2020 року#Чорнобильськийзаповідник#chornobyl_reserve#Чернобыльскийзаповедник

Posted by Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник on Tuesday, 14 April 2020

Під час пожежі згоріли також годівниці й солонці, куди копитні приходили ледь не щодень. Співробітникам Чорнобильського заповідника потрібно буде відновлювати матеріально-технічну базу, що так чи інакше мала відношення до піклування про представників фауни заповідної території.

На все це необхідні додаткові – й немалі – кошти. Тому, аби в короткі терміни й найбільш ефективно підтримати тварин, Заповідник звертається з проханням про благодійну допомогу.

Реквізити для зарахування благодійних внесків, грантів і дарунків

Отримувач – Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник,
Код ЄДРПО – 41246328

№ спеціального реєстраційного рахунку – UA208201720313241001301000849

Банк отримувача – Держказначейська служба України, м.Київ
МФО – 820172

🔥 ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ: БЛАГОДІЙНИЙ ВНЕСОК

Звертаємо особливу увагу: в призначенні платежу обов’язково вказувати
«На благодійність» чи ❗️«Благодійний внесок».

Інакше ми не зможемо використати гроші, і вони повернуться назад.

☎️ контактні телефони:

067 459 44 83 – Денис

097 887 12 38 – Вікторія

097 732 51 84 – Оксана