У Чигирині Держекоінспекцією та Черкаським рибоохоронним патрулем зафіксовано масову загибель риби у річці Тясмин. Про це повідомив начальник управління екологічного контролю Держекоінспекції Центрального округу Олександр Позняков.
За його словами, у період 9-10 червня у Тясмині в межах Чигирина загинуло понад 90 тисяч штук виду сом, щука, судак, лящ, краснопірка, лин, карась, окунь. Площа ураження становить 2,5 тис.м2.
Аби встановити причини загибелі риби спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю відібрали проби поверхневої води для визначення складу та властивостей вод на створах: р. Тясмин – 1 км вище м. Чигирин; м. Чигирин – район стадіону, р. Тясмин – 1 км нижче м. Чигирин.
Також виміряли температуру поверхневої води, яка становила в деяких місцях до 33 ℃, та вміст розчиненого у воді кисню, який становить від 1,6 мгО2/дм3 до 5,1 мгО2/дм3, при нормі не менше 4,0 мгО2/дм3.
“Як повідомили місцеві жителі, протягом попередніх двох діб на річці Тясмин відбувалось проходження значних мас води, про що вказувала велика течія та непрозорий колір. Як відомо, річка зрегульована шлюзами-регуляторами та помітно замулена. При обстежені встановлено, що ворота шлюзів припідняті та відбувається пропуск нижніх пластів води, які зазвичай мають дуже низькі показники по розчинному кисню. При змішуванні поверхневої та нижніх пластів вод є велика можливість різкого пониження кисню, що могло вплинути на життєдіяльність водних живих ресурсів. Тобто зазначеному фактору могли сприяти як висока температура, пониження кисню, так і замуленість річки, яка потребує розчистки”, – повідомив Олександр Позняков у своєму фейсбуку.
Зібрані проби досліджуватимуть у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Черкаській області.
Це лише попередні результати. Про остаточні буде повідомлено після проведення аналізу. Наразі проводяться підрахунки збитків, завданих рибному господарству.