Хром, фенол, мідь: чим забруднений Дніпро біля Черкас

17 Липня 2020 13:43

Вода у Кременчуцькому водосховищі в районі Черкас забруднена хімічними сполуками. Як інформують в Черкаському обласному гідрометеоцентрі, стан річкової води залежить від складу грунтів водозбірної території, хімічного складу атмосферних опадів; а найбільше – від скидів, що потрапляють у річку від промисловості, сільського господарства та зі зливовими неочищеними каналізаційними стоками (їх на території Черкас аж 14).

Як показують результати спостережень, поверхнева вода у районі Черкас та у створі нижче міста забруднена вище допустимих норм шестивалентним хромом до 6 гранично допустимих норм (ГДК), фенолом – до 5 ГДК, міддю – до 6 ГДК, цинком – до 4 ГДК, манганом – до 3 ГДК.

У створі нижче міста більшість хімічних сполук знаходиться на рівні 1,1 – 1,2 від значень, що були зафіксовані у створі в межах міста. У порівнянні з фоновим створом збільшились концентрації хрому, міді, цинку, фенолу та АСПАР в межах 1,3 – 2 рази.

Високі температури у поєднанні з наявністю у воді фосфорних сполук призвели до інтенсивного розмноження водоростів.

Нині спостерігається їх відмирання, що супроводжується їх гниттям, як у воді так і при береговій смузі. У місцях очеретяних заростів можна відчути неприємний запах.