Сьогодні 3 серпня: цікаво знати

3 Серпня 2020 06:21

unsplash.com

За дохристиянським календарем 3 серпня наші предки святкували дні Богів – Спасів. Після приходу християнства це свято почали відзначати 19 серпня. Давні українці, як і ми тепер, вшановуючи Богів, освячували мак, яблука, груші та мед. Готували жертовний коровай, що замінив жертовну корову, і влаштовували обіди на тих місцях, які любили Боги (вершини гір, скелі, дерева).

Також цього дня поминали предків, загиблих воїнів, дякували за врожай і молилися про спасіння Душі. Що ж до погоди, то вона у цей час колись була вже прохолодною і дощовою, адже Ілля «наробив гнилля».

У народі 3 серпня відзначали день Семена-Літопроводця, оскільки він літо проводжає. За повір’ям, літо має закінчитися після обіду. Наші пращури примітили, яке третє число серпня, такий і жовтень. А якщо цей день буде вітряним, то зима буде достатньо холодною.

За церковним календарем 3 серпня вшановують пророка Ієзекиїля; преподобних Симеона, Христа ради юродивого, та Іоанна, співпосника його; преподобного Онуфрія Мовчазного та Онисима, затворника, Києво-Печерських.

Іменинники 3 серпня:

Іван, Семен, Онуфрій, Онисим.

Чи знаєте ви, що:

Сонце обертається довкола центру нашої Галактики – Чумацького Шляху, роблячи повний оберт за 225–250 мільйонів років. Температура поверхні Сонця може досягати +6000°С. При такій температурі будь-який метал або камінь перетворюється на газ. Маса Сонця складає 99,87% маси нашої Сонячної системи. Середня густина Сонця дорівнює густині води Мертвого моря.

Між 1640 і 1700 роками на Сонці взагалі не було плям. Цей період, який називається мінімумом Маундера, збігся з «малим льодовиковим періодом» – загальним похолоданням на Землі, коли річки, що ніколи не замерзали, покрилися кригою, а сніг лежав цілий рік на всіх широтах. У даний час Сонце знаходиться на піку активності.

Кожну секунду Сонце виробляє у 100 000 разів більше енергії, ніж людство виробило за всю свою історію.

Ділення доби на 24 години ми запозичили з історії древніх єгиптян про бога сонця Ра, який проводив дванадцять годин ночі в темному пеклі, а інші 12 годин – на небесах.

На честь Сонця названа нова валюта Перу (новий соль).