Врятовані святині: у Чигирині відкрилася виставка порятованих ікон

13 Жовтня 2020 22:51

Напередодні свята Покрови в музеї Б.Хмельницького НІКЗ “Чигирин” відкрилася тимчасова виставка «Врятовані святині», на якій представлено 20 ікон ХІХ ст. з фондової збірки заповідника.

10 з них надійшли в складі колекції Чигиринського краєзнавчого музею. Ще 9 пам’яток врятували від знищення небайдужі жителі Суботова, Івківець, Медведівки, Красносілля, Чигирина. Одна ікона була передана Київською міською митницею ДФС.

На жаль, всі ці твори сакрального мистецтва знаходилися в пошкодженому стані, відзначають у заповіднику. Перед працівниками заповідника постало завдання – реставрувати та повернути до життя іконописні перлини нашого краю. Велику допомогу та щиру підтримку в справі відродження історико-культурної спадщини нашого краю надає  закладу колектив Національного науково-дослідного реставраційного центру України на чолі з генеральним директором Стрєльніковою Світланою Олександрівною . Фахівці ННДЦУ не тільки досліджують та реставрують наші пам’ятки, а і проводять фахові стажування для художників-реставраторів заповідника.

Протягом 2015 року фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України в м. Києві було проведено дослідження, реставрацію та консервацію ікон з фондової збірки НІКЗ «Чигирин». На цій виставці Ви зможете познайомитися з результатами майстерної та копіткої праці художників-реставраторів Л.В.Когут, Л.В.Михайловської, В.О.Миргородського, Г.О.Білошицької, О.А.Фролової, І.В.Костенко, Ю.Ю.Мачковської.

На виставці також представлено ікони, які врятували протягом 2014 – 2020 років художники-реставратори Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» Н.В.Атамась та Л.М.Супряга.