На Черкащині – передзимова погода

19 Жовтня 2020 12:32

Із вихідних осінь перейшла своєрідну межу і вже йменується пізньою. Під стать її нового статусу і природні зміни. З північних широт у наш регіон “хлинуло” арктичне повітря, інформують в обласному гідрометеоцентрі. За добу середньодобова температура знизилася на 5º, але все ж утримується вище кліматичної норми на цей час. Прохолодно було вдень – зафіксовано лише 13-14º тепла.

Утім, нічого дивного в активізації холодних процесів немає, адже день вже істотно відстає від ночі. За народним календарем, сьогодні, 19 жовтня, – Денис і Фома. «Денис потягнув день на низ. На Фому відстав від ночі день – запнувся валянком за пень». Спостережні люди помічали, що з цього дня зникають купчасті хмари – «діти конвекції», яскраві представники річної теплої погоди.

За прогнозом синоптиків, до управління погодою приступив антициклон із заходу. Волога арктичного повітря залучена в циркуляцію антициклону незначна, тому про серйозні дощі можна не думати. У кращому випадку це будуть невеликі опади. А що стосується температури, то вона ще знизиться на 2-3º нижче норми. Найближчі дві ночі синоптики прогнозують 2º морозу 2º тепла, а вдень стовпчик термометра навряд чи перевищить 5-10º тепла. На короткочасну «порцію тепла» розраховують у другій половині тижня.