Бив кулаками в стіну, приховувала ковід – чому громадяни не поважають медиків “швидкої”?

30 Жовтня 2020 23:01

Два виклики, які показують ставлення людей до COVID-19 і до інших, в результаті яких постраждали медики Черкаської екстренки. 

О 16:02 диспетчер прийняла виклик, що у Черкасах 41-річний чоловік відчуває біль у грудях. Чоловік повідомив, що має позитивний тест на COVID-19, сьогодні був на КТ, а загалом хворіє 10 днів та перебуває під наглядом сімейного лікаря.

Фельдшер на виклику оглянула пацієнта: сатурація 96, 97, температура збивається та контрольована. Медик порадила виконувати настанови сімейного лікаря. На що чоловік та його брат почали вимагати негайної госпіталізації.

Медпрацівник пояснила, що підстав для госпіталізації немає. Чоловіки у відповідь почали агресивно вимагати назначати ліки та колоти антибіотики. На пояснення фельдшера, що «швидка» не назначає лікування, не вводить антибіотики і причини для госпіталізації хворий має обговорити зі своїм сімейним лікарем – обидва брати не реагували. Один перекрив вихід, інший почав бити кулаками в стіну.

Можна тільки уявити, що пережила дівчина невисокого зросту та тендітної статури, коли два здорові чоловіки почали себе так поводити. Коли ж фельдшер натиснула «тривожну кнопку», чоловіки відразу її відпустили і сказали, що її ніхто не тримав.

Інший виклик був о 16:11 у село Мала Севастянівка Христинівського району. «Швидку» викликали до 62-річної жінки на «біль у серці». Вірусний контакт заперечили, повідомили, що температура 36.6°С. Тому фельдшер на виклик одягнув лиш щиток, маску та рукавички, а не повністю костюм індивідуального захисту.

На місці виявилось, що у цьому приватному будинку перебуває три особи з позитивним тестом на COVID-19. До того ж, один з них ходив сьогодні в своїх справах по селу без маски. Медик надав допомогу в повній мірі. Але хворі приховали правдиву інформацію, наразивши тим самим бригаду на небезпеку зараженням. Бригада, звісно, піде на самоізоляцію. Але хто буде їздити на виклики в цей час?