Навантаження на бригади екстренки останнім часом збільшилося в рази. Кожна зміна для медиків – нове випробування. А ще більший виклик – не наразити на небезпеку інфікуванням коронавірусом себе та не принести інфекцію колегам та рідним.
Коли диспетчер запитує у пацієнта про симптоматику, вірусні контакти, чи є найменші прояви респіраторно-вірусної інфекції, задишки, підвищення температури тіла – в першу чергу, захищає цим бригаду.
Учора в диспетчерську екстренки подзвонила 32-річна жінка з Умані, яка попросила приїхати бригаду «швидкої», бо в неї «ріжучі болі в животі». На запитання диспетчера, чи не лежала останнім часом в лікувальному закладі та чи не контактувала з інфекційними хворими – жінка відповіла категоричним «ні». Повідомила, що температура тіла не підвищена. Її попросили переміряти температуру до приїзду бригади та повідомити про результат.
Коли ж при під’їзді до вказаної адреси медик набрав пацієнтку, та сказала, що має температуру 37.5°С. Бригада для убезпечення одягла костюми індивідуального захисту. Уже в будинку на питання «Чим ще хворієте?» жінка повідомила про позитивний тест на COVID-19. Медик поцікавився, чому ж не сказала про це диспетчеру. На що жінка відповіла: «А навіщо? Я ж на болі в животі викликала вас, а не на коронавірус».
“Добре, що бригада для захисту таки одягла засоби індивідуального захисту. Інакше Центр екстренки втратив би на деякий час медиків, які надають невідкладну допомогу громадянам. Невже так важко повідомити про контакт або ж хворобу? Якщо ви не вірите у COVID-19, навіть маючи його, будь ласка, подумайте про інших! Тих, хто знаходиться у групі ризику, тих, хто мчить до вас на виклики! Що станеться, коли не буде кому виїздити на ДТП, інфаркти, інсульти та «ріжучі болі в животі»? Просимо з повагою ставитися до роботи медиків і надавати лише достовірну інформацію!”, – закликають у КНП “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської облради”.