За маску на підборідді черкащанам доведеться платити штраф (відео)

20 Листопада 2020 13:30

Закон “Про внесення змін до Кодексу України про адмінправопорушення щодо запобігання поширенню COVID-19” опубліковано на шпальтах офіційної газети Верховної Ради “Голос України”. Текст закону оприлюднено на сайті видання.

Закон спрямований на запобігання розповсюдженню COVID-2019 серед населення України.

Так, у статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено покарання за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без одягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно,у вигляді штрафу від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн до 255 грн).

Штраф може стягуватися на місці вчинення адміністративного порушення за допомогою безготівкових платіжних пристроїв, пише “Рубрика”.

Накладати штрафи зможуть органи внутрішніх справ, Національна поліція, уповноважений орган охорони здоров’я, уповноважені органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, а також органи місцевого самоврядування.

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Тобто, від завтра, 21 листопада.

За словами контролерки-касирки Зої Новікової, про те, що маска у період карантину обов’язкова умова проїзду – пасажири часто забувають, тому в салоні щодня дискусії.

“Маски одягають не правильно, буває без маски заходять. Тоді зупиняємо транспорт і не рушаємо, доки не одягнуть маску або не вийдуть”, – розповіла вона “Суспільному”.

Якщо на зауваження пасажири не реагують – телефонують 102. За словами ревізора з безпеки дорожнього руху КП “Черкасиелектротранс” Василя Бабака, такі випадки непоодинокі.

За тим, чи правильно користуються засобами індивідуального захисту відвідувачі у торговому центрі, спостерігає і контролює охоронець.

“Ми змушуємо одягати, але не всі хочуть виконувати вимогу. Іноді викликаємо поліцію, але вони говорять, що це не їхня робота”, – зазначив охоронець Сергій Лозицький.

Виписувати адмінпротоколи будуть і тим, хто пускає в транспорт, торгові центри та інші громадські заклади відвідувачів, які неправильно одягнули маски. Їм доведеться заплатити від 3 400 до 5 100 гривень.