Сьогодні відзначають День української хустки. Це зовсім “свіженьке” свято. День української хустки почали відзначати лише рік тому з ініціативи групи громадських діячів, акторів та успішних жінок України. Свято започаткували, аби об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій.

На фото – черкащанка Олена Почтарьова, яка займається відтворенням давніх українських вінків: “Кажуть, немає жінки, якій не личить хустка. Можливо, цей день є нагодою перевірити справедливість такого твердження, тим більше з настанням холодних зимових днів”. facebook.com/metelukuVgolovi
Хустку здавна носили в Україні. Влітку — полотняну або куповану ситцеву (вибійчану, мережану, вишиту), взимку — домоткану або фабричну вовняну. Вона була маркером соціального стану жінки. Молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки — темні, вдови — чорні. Незаміжні дівчата часто вив’язувались вінкоподібно.
Хустки свідчили про рівень достатку родини. Заможні жінки зазвичай купували дорогі шовкові та вовняні хустки.
Цього дня черкащанки підтримали тематичний флешмоб у соцмережах #УкраїнськаХустка.

facebook.com/Галина Гаврилюк

facebook.com/Галина Гаврилюк

facebook.com/Галина Гаврилюк
“Українську хустку люблю прямо з раннього дитинства). Кожна з хусток, що висить сьогодні в шафі, має свою маленьку родинну історію. Вбираюся в них завжди з особливими відчуттями, бо ж вони й прикрасять, і зігріють, і захистять, і піднімуть настрій. Тож із радістю приєднуюся до всіх, хто сьогодні відзначає Всесвітній день української хустки!”, – пише Сніжана Лисенко.

facebook.com/Сніжана Лисенко

facebook.com/Сніжана Лисенко

facebook.com/Сніжана Лисенко
До флешмобу долучилися і працівниці Черкаського обласного центру народної творчості: “Українська хустка завжди личить жінці у любому віці”.

facebook.com/ocntcherkasy

facebook.com/ocntcherkasy

facebook.com/ocntcherkasy

facebook.com/ocntcherkasy