У другій половині тижня на Черкащині дещо потепліє

7 Грудня 2020 12:00

На відміну від попереднього року, коли внаслідок домінування атлантичного тепла метеорологічної зими, а це середньодобові температури нижче 0 º так і не було, у цьому році, метеорологічна зима прийшла разом з календарною. І прийшла вона зі сходу, завдяки потужному сибірському антициклону. Надходження холодного та сухого континентального повітря в умовах малої висоти сонця, коли воно світить але не гріє, короткого світового дня, тривалої ночі та малохмарного неба температури знизилися вночі до 7-10º, вдень до 3-5º морозу. Середньодобові температури повітря нижче норми на 2-3º.

Найближча перспектива – до четверга, 10 грудня, Черкащина залишиться у владі морозного антициклону «XAVIER. Тому погодних змін черкаські синоптики не прогнозують.

На високому атмосферному тиску утримається суха з помірними морозами вночі 5-10º, вдень 2-7º погода.

У другій половині тижня, зі зміною східного синоптичного процесу на південний, знову намітиться тенденція до невеликого потепління. З південними вітрами до нас начне надходити більш тепле повітря, температурапідвищиться вночі до 0-5º морозу, вдень 0-3º тепла.

В найближчі 10-12 днів різкого похолодання не чекають. 12- 15 грудня можливі невеликі опади з ожеледними явищами.