Найдорожча земля – на Черкащині

21 Січня 2021 23:21

В Україні станом на січень 2021 року найдорожче рілля оцінюється в Черкаській області ‒ 33 646 грн за 1 га. Такі дані  нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення оприлюднила Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру, пише “Главком”.

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства оцінює вартість гектара сільськогосподарської землі після запуску ринку в 50-60 тис. грн.фото з відкритих джерел

Найдешевша земля – 21 411 гривень – у Житомирській області.

Порівняно низька оцінка сільгоспземель у: Волинській (21 806 грн), Львівській (21 492 грн), Рівненській (21 938 грн.) областях.

У Держгеокадастрі стверджують, що оскільки вартість продажу земель сільськогосподарського призначення не може бути менше їх нормативної грошової оцінки.

До відома, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства оцінює вартість гектара сільськогосподарської землі після запуску ринку в 50-60 тис. грн.

Нагадаємо, з 1 липня 2021 року в Україні скасовується мораторій на вільний обіг земель сільгосппризначення, однак питання про можливість продажі землі іноземним громадянам відповідно до законодавства має бути вирішено на всенародному референдумі.

Як повідомлялося, протягом найближчих трьох років на загальнонародне голосування буде винесене питання щодо продажу землі іноземцям.