“Ваш родич у біді”: як не стати жертвою поширеної шахрайської схеми

22 Січня 2021 16:30

Правоохоронці Черкаської області нагадують громадянам про найпоширенішу схему шахрайства і розповідають – як уберегтися від їх дій. Найпоширенішою схемою залишається «Ваш родич у біді».

Як правило, на телефон жертви надходить дзвінок – повідомляється про те, що близька людина абонента потрапила у біду, або затримана поліцією за правопорушення. Можуть називатися різні причини на зразок: потрапив у лікарню, скоїв ДТП, побив людину, виявили наркотики тощо. Та для вирішення питання потрібні гроші.

У стані афекту потерпілі ладні віддати останнє, щоб врятувати рідну людину. І лише потім вони дізнаються, що ніяких неприємностей у родича не було.

Якщо вам надійшов подібний дзвінок, необхідно негайно зв’язатись з родичем або з тими людьми, які можуть бути поруч із ним, та перевірити отриману інформацію. Якщо телефон родича вимкнений, не панікуйте, наберіть «102» та перевірте дані про «проблеми з законом» у ваших рідних.

Аби не стати жертвою таких шахраїв, треба слідувати таким правилам:

☑️ Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
☑️ У таких випадках ніколи не називайте своїх близьких на ім’я. Попросіть людину, яка вам зателефонувала, назвати прізвище, ім’я, по батькові і дату народження родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією «злочинці» не володіють і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.
☑️ Уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть до чергової частини або за номером «102» й перевірте інформацію.

☑️ Передзвоніть тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

Якщо ви стали жертвою шахраїв або вас намагалися обдурити невідомі особи, негайно повідомляйте про це в органи Національної поліції за телефоном «102»☎️ адже швидке отримання працівниками поліції інформації сприяє оперативному розкриттю кримінального правопорушення та затриманню зловмисників.