Після снігопадів прогнозують значні морози

1 Лютого 2021 16:55

Сьогодні і найближчої ночі сніг продовжить засипати Черкащину на фоні слабких морозів. Причина – проходження серії атмосферних фронтів балканського циклону. Інтенсивність снігопаду зменшиться лише на ранок 2 лютого. На дорогах снігові накати, ожеледиця.

Завтра, 2 лютого, і в наступні 2 дні наш регіон залишатиметься в зоні південних повітряних течій, у відносно теплій повітряній масі, періодичні опади будуть слабкими, місцями утворюватимуться тумани. Температура повітря вночі очікується в межах 1-6º морозу, вдень тимчасово підвищиться від 0º до 2-4º тепла, прогнозують в обласному гідрометеоцентрі.

“Єврозима” пануватиме в нашому краї до кінця робочого тижня. Переважно похмура, волога та слабко морозна погода, з невеликими коливаннями зниженого атмосферного тиску може негативно впливати на самопочуття людей.

Ближче до вихідних, зі зміною повітряних течій на північний напрямок, відчутно похолодає, за середньостроковим прогнозом нічні морози сягатимуть до 14º, суттєвих опадів не очікується.

Підсумки січня 2021 року. Осолибливістю минулого місяця була контрастна погода: перша і остання декада виявилися аномально теплими, а в середина місяця – аномально холодна. Середньомісячна температура повітря виявилася на 3-4º вище кліматичної норми. Місяць був забезпечений опадами, випало 130-160% норми. Сніговий покрив залягає рівномірно, його висота становить 17-24 см, лише у Чигирині 6 см. Промерзання ґрунту практично відсутнє. На водних об’єктах області відмічається неповний льодостав. Лід тонкий, крихкий і виходити на нього вкрай небезпечно.