Сотня мешканців Черкас опинилися в травмпункті після ковзанки на тротуарах

12 Лютого 2021 19:00

Тротуари в Черкасах щільно вкриті льодом у останні дні. Хто відповідальний за це?

– Протягом минулої доби 101 людина звернулася до травмпункту. Тобто потік пацієнтів збільшився удвічі. Найчастіше звертаються з переломами верхніх кінцівок. Звертаються особи усіх вікових категорій. До снігу у січні – зверталися в середньому 30-40 осіб, – коментує виданню “18000” очільник травмпункту Олексій Михальченко.

Невтішна статистична інформація із травмпункту чітко вказує, на те, що було очевидним ще вчора ввечері: черкаські тротуари стали небезпечними.

Розібратися із, здавалося, простим питання, хто відповідає за їх стан у місті, прогнозовано непросто.

Минулої зими послуги із зимового утримання доріг надавав підрядник, що виграв тендер – «Свій лад». Згідно з укладеним договором, тротуари були його зоною відповідальності.

Цієї зими було вирішено відмовитися від залучення підрядника до зимового утримання доріг. Цю послугу має надавати КП ЧЕЛУАШ. На відповідні потреби підприємства із бюджету спрямували 20,77 мільйонів гривень у його статутний фонд.

При цьому визначення заходів розписано максимально розмито. Є формулювання про зимове утримання доріг, утримання МАФів та зупинок транспорту, проте чітка згадка про тротуари – відсутня.

– ЧЕЛУАШ не відповідальний за тротуари. Є правила благоустрою. Там написано чітко, що прилеглі території утримуються землекористувачами. Нічийних територій фактично немає. Це 50 метрів від закріпленої ділянки. Якщо далі – то територія ділиться навпіл між суміжними землекористувачами, – коментує начальник управління вуличної інфраструктури міської ради Сергій Отрешко.

Отрешко додає, що ЧЕЛУАШ також прибирає тротуари вздовж основних магістралей, хоча не повинен це робити.

Юристка Людмила Бордунос розповідає, що є рішення Верховного суду, який свого часу стягнув кошти на користь людини, що травмувалася впавши на льоду у Черкасах.

– Якщо людина отримала травму на території, яка закріплена за «балансоутримувачем», вона може стягнути кошти із особи, яка не прибрала територію у судовому порядку. Є рішення Верховного суду. Чоловік зламав бедро на території Центрального ринку. Суд стягнув всі матеріальні  затрати і моральну шкоду. Потім чоловікові була потрібна ще одна операція, і суд стягнув додаткові витрати на лікування, – розповідає вона.

За словами юристки, щоб дізнатися, на чиєму балансі територія, варто звернутися до міської ради.