У Черкасах 400 працівників поліклініки можуть скоротити

22 Лютого 2021 18:30

400 працівників Черкаської міської консультативно-діагностичної поліклініки ознайомили із наказом про можливе скорочення штату. Документ виданий адміністрацією закладу, повідомив “Суспільному” керівник установи Владислав Свириденко.

Однак кількість звільнених медиків Владислав Свириденко прогнозувати не береться.

У відділенні реабілітації Черкаської консультативно-діагностичної поліклініки пацієнти отримують фізіотерапію та приходять на масажі, розповіла лікарка Олександра Чечіль. Працівників відділення попередили про можливе скорочення у квітні.

“Наказ ми читали, ознайомлені. Розписалися, тобто ми попереджені про це. Звичайно, ми надіємося, що це вже не буде так категорично впроваджено в дію. Ми дуже сподіваємося, що надалі будемо працювати в цьому відідленні. А от штат нам навпаки потрібно розширювати, пацієнтів нам вистачає”, – розповіла лікарка.

У поліклініці працюють фахівці вторинки і діє денний стаціонар. Медсестра Наталія Забродська тут працює 28 років, сподівається на те, що роботу не втратить:

“Умови відповідні є для нашої праці. І для пацієнтів. Ми, сподіваємося, що ми залишимося працювати і буде все добре, як раніше”.

Попередження про можливе скорочення чи переведення працівників в інші філії зазначили в наказі про реорганізацію поліклініки, зауважив керівник Владислав Свириденко. Пояснює, що документ видали, бо досі не відомо, які тарифи на медпослуги діятимуть із 1-го квітня. А, отже, не можна спрогнозувати фінансування установи.

“Не відомо зараз, яка фінансова складова нових договорів із НСЗУ з 1-го квітня. Тому що перший квартал ми живемо й отримуємо ті кошти, які отримали і які були підписані в минулому році. Не планується масове вивільнення у нас”.

Скільки скоротять людей Владислав Свириденко не говорить, і додає, що штат із 400 осіб стараютимуться максимально зберегти.

“У нас можливе переведення людей із нашої юридичної особи консультативно-діагностичної поліклініки в П’ятий центр ПМСД. Враховуючи, що взяти вони можуть не всіх і невідомо кого. Тому ми попередили всіх у законному полі, що можливе вивільнення. Нам доведеться людей перевести на інші філії: на першу, на третю, на другу”, – розповів керівник.

Перший квартал 2021-го заклади вторинки працюють за договорами укладеними торік. Відповідну постанову ухвалив уряд.

У Нацслужбі здоров’я України прессекретарка Христина Петрик ситуацію прокоментувала так:

“Нова програма медгарантій запрацює із 1-го квітня, і ми чекаємо, що порядок реалізації цієї медичної програми на другий-четвертий квартал 2021 року був затверджений відповідною постановою уряду. Кожен заклад на своєму рівні ухвалює рішення, скільки потрібно персоналу, щоб надавати медичні послуги пацієнтам і також, щоб виконувати умови договору із НСЗУ. Це внутрішнє рішення. НСЗУ на це рішення не впливає, тому що заклади є автономізованими, вони мають статус незалежних суб’єктів господарювання”.

Черкащанка Ольга Кріт має орфанне, тобто рідкісне захворювання. Щодва тижні проходить лікування в клініко-діагностичній поліклініці. Жінка проти скорочення працівників та не задоволена медреформою:

“Пацієнти, які лікуються на денних стаціонарах і в поліклініках залишаться без допомоги. Щоб лікуватися в стаціонарах, потрібно, за карантинних умов, тести здавати тощо. Це займало тиждень життя. А тут я проходжу все за три-чотири години”.