Наступ весни на Черкащину: чергування тепла й холоду

1 Березня 2021 14:00

Стартував березень – місяць міжсезоння, якому притаманні як зимові риси, так і весняні. Тобто, морозні ночі залишаються за зимою, а день з полуденними відлигами належатиме весні.

pixabay.com

Завдяки антициклону, який розташувався над Західною Європою, атлантичні циклони оминають наш регіон по північним та східним траєкторіям. Тому суттєві опади на поточному тижні малоймовірні. Але температура коливатиметься: у вівторок ще достатньо прохолодно: вночі 2º морозу – 3º тепла, вдень 3-5º тепла.

Надалі відчутно потепліє, вночі близько 0º, вдень 7-12º тепла.

У вихідні, за короткостроковим прогнозами Черкаського обласного гідрометеоцентру, чергове похолодання: вночі 3-8º морозу, вдень 1-6º тепла.

Помірно-тепла погода вдень сприятиме повільному сніготаненню та руйнуванню льодоставу на річках, а невеликі морози вночі стримуватимуть ці весняні процеси. Будьте обережні – вночі та вранці окремі ділянки доріг можуть бути слизькими!

Підсумки черкаської зими:

  • Лютий 2021 став найхолоднішим і найбагатшим на сніг із зимових місяців, увійшов у десятку найбільш холодних за останні 30 років на Черкащині. Середньомісячна температура -3,8..-5,5º, що в межах та дещо нижче норми. Опадів випало 39-64 мм або 98-170% від норми.
  • Календарна зима 2020-2021 рр. видалася однією із найбільш холодних та найбільш сніжних для останніх 5 років. Середня температура повітря зими 2-3° морозу, що на 2° вище кліматичної норми. Загальна кількість опадів – 130-170 мм або 100-140 % від норми. Зима запам’ятається комплексом зимових небезпечних явищ, які ускладнювали життєдіяльність населення, роботу об’єктів енергетики, транспорту та комунальних служб.
  • Сніговий покрив був значної висоти 27-37 см, щільний, важкий, зі значними запасами води. Проте дефіцит опадів зберігається.