У Червонослобідській громаді може з’явитись інноваційний сміттєпереробний завод

3 Березня 2021 17:31

Днями Червонослобідську громаду відвідали представники ТОВ “Німецько-українське підприємство “Браун Індастріал Технолоджі”. Відбулася спільна зустріч із представниками депутатського корпусу, членами виконкому та представниками громадськості.

Як розповів голова Червонослобідської ОТГ Олександр Литвиненко, в основі проекту, який пропонують громаді – впровадження сучасної технології та передового досвіду у системі поводження з відходами.

“Втілення цього проекту відкриє для громади одразу кілька можливостей: екологічної переробки відходів, а особливо – тих, спалювання яких стає сезонною екологічною проблемою (листя, трава, бур’ян). А також – відходів, що вже накопичилися на сміттєзвалищі і потребують утилізації, – констатує заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександр Шаповал. – Крім того, громада отримуватиме від реалізації проекту понад 500 тисяч євро. “Браун Індастріал Технолоджі” пропонує громаді створити спільне підприємство з переробки сміття – і вкласти в його будівництво 1,8 млн. євро (загальний бюджет проекту – 6 млн. євро). Підприємство зможе переробляти 26 тон відходів на добу (приблизно стільки і потребує громада) – і виробляти до 1,5 МВт електроенергії на годину, яку реалізовуватимуть по так званому «зеленому тарифу». Крім того, на підприємстві буде створено до 50 робочих місць. Наразі цей проект є найбільш екологічним з-поміж тих, які коли-небудь пропонували втілити громаді для вирішення питання утилізації побутових відходів”.

Проведення громадських слухань для вивчення думки громади щодо реалізації цього проекту плануються вже найближчим часом.