Щоб відповісти на це питання лабораторія гідрометеоцентру щоденно (окрім неділі) відбирала проби атмосферного повітря у центрі міста, Південно- Західному та Дніпровському мікрорайонах. Упродовж лютого у лабораторії було досліджено 1588 проб повітря. Визначався вміст загальнопоширених забрудників повітря (це пил, діоксид сірки, діоксид азоту, оксид вуглецю) та специфічні речовини, що викидаються у повітря промисловими підприємствами, а це ще 13 хімічних сполук.
Зрештою, узагальнені результати аналізу проб атмосферного повітря за лютий засвідчили – жителі Черкас дихають атмосферним повітрям підвищеного рівня забруднення. Причиною цього є концентрації формальдегіду та діоксиду азоту, вміст яких у повітрі перевищує гранично-допустиму концентрацію (ГДК).
Середні за лютий концентрації діоксиду азоту перевищують ГДК у центрі міста у 1,3 рази, у ПЗР – удвічі.
Середні за лютий концентрації формальдегіду перевищують ГДК у Дніпровському мікрорайоні – у 2 рази.
Решта контролюючих речовин знаходиться в допустимих межах.
Уже встановлено науковцями та підтверджено фактами, рівень забруднення у нашому місті в значній мірі залежить від погодних умов.
За прогнозами синоптиків, весняні процеси у атмосфері будуть активними, тому можемо сподіватись на покращення якості повітря у місті (у разі відсутності значного збільшення викидів). Та все ж таки, рекомендуємо для вуличних прогулянок вибирати місця віддалені від автомагістралей, частіше (по можливості) проводити вихідні за межами міста.