Що чекає черкащан у квітні?

1 Квітня 2021 15:00

Україну в квітні чекає низка нововведень. Деяким категоріям пенсіонерів підвищать пенсії, а іншим збільшать пенсійний вік і вимоги до стажу. Стартує також експеримент з електронної прописки. А ще туристи зможуть потрапити на Кіпр – за певних умов…

У квітні в Україні підвищать пенсійний вік для жінок, хоча пенсійні зміни на цьому не завершаться.

Із 1 квітня в Черкасах здорожчала вартість проїзду у тролейбусах: із наявних трьох до п’яти гривень. У КП “Черкасиелектротранс” пояснили, що зростання ціни квитка не передбачає ні закупівлю нових тролейбусів, ні підняття заробітної плати. Також не передбачає зміну у послугах підприємства, – це лише вистачить на перекриття поточних витрат підприємства.

Стартує черговий призов на строкову військову службу. Він триватиме 3 місяці. До ЗСУ та інших військових формувань відправлять 14 тисяч 246 громадян. Планове завдання для Черкаської області – 543 призовники. 259 призовників заступлять на службу до Збройних Сил України, 152 – до Національної гвардії України, 117 – до Державної прикордонної служби України, 15 – до Державної спеціальної служби транспорту. Підлягають призову на строкову військову службу придатні за станом здоровя до військової служби громадяни України чоловічої статі 18-27 років. Вони нестимуть службу у навчальних підрозділах військових частин на території країни. Участь у проведення АТО/ООС призовники не беруть.

З 1 квітня в Україні почне діяти “Програма медичних гарантій – 2021“. Громадяни зможуть без направлення та безкоштовно звернутися до низки лікарів. Також у квітні МОЗ запускає систему електронних рецептів. Зараз така система діє для ліків, які надаються в межах реімбурсації, повідомляє “Газета по-українськи”.

Згідно з графіком підвищення пенсійного віку, з 1 квітня змінюються вимоги до мінімального стажу, який дає право на пенсію. Тепер пенсію за віком будуть нараховувати жінкам лише після досягнення 60 і більше років, а стаж повинен становити не менше 28 років.

Тим, хто виходить на пенсію наступного року, потрібно буде мати вже 29 років стажу для отримання пенсії за віком.

Чоловіки старші 55 років, які працювали трактористами-машиністами у сільському господарстві, можуть тепер вийти на пенсію після 55 років, якщо мають стаж 29 років і більше. Жінки такої ж професії, а також машиністи будівельних, дорожніх і вантажно-розвантажувальних машин – після 55 років зі стажем 23 роки і 6 місяців.

З 1 квітня також проведуть перерахунок пенсій для тих працюючих пенсіонерів, які пропрацювали не менше 2 років після попереднього перерахунку або нарахування пенсії. Коефіцієнт трудового стажу у формулі, за якою розраховуються пенсії, для таких пенсіонерів збільшать на 0,01 пункт за кожен рік, відпрацьований після нарахування або після попереднього перерахунку пенсій. Тобто для більшості – на 0,02. Передбачається, що пенсії підвищаться у 2,7 млн осіб. Усі розрахунки відбудуться в автоматичному режимі.

Із 1 березня закінчується строк дії постанови Кабміну, за якою ціна на газ не мала підвищуватися вище 6,99 грн за кубометр. З квітня тарифи знову стануть ринковими і можуть почати зростати, як це було наприкінці минулого року. Аби захистити населення від подальших стрибків цін, зокрема майбутньої осені, Кабмін зобов’язав постачальників газу сформувати і запропонувати населенню річний тариф на газ.

З 1 числа заяву про зміну місця реєстрації потрібно буде подавати в електронному вигляді. Зокрема, це можна буде зробити через портал “Дія”. У додатку “Дія” з’явиться можливість автоматичної реєстрації ФОП, а також через нього можна буде платити податки за допомогою прив’язаної до додатку банківської карти.

10 квітня пройде пробне ЗНО. У зв’язку з епідситуацією кожному майбутньому абітурієнту дозволили здавати пробне ЗНО лише з 1 предмету. Тестування з усіх предметів відбудеться в один день. Детальніше про це – за посиланням.

З 1 квітня Кіпр переведе Україну з “сірої” до “червоної зони” (відповідно до офіційно затвердженої на Кіпрі COVID-класифікації держав світу, що змінюється щотижня). Тож українські туристи зможуть потрапити на Кіпр, – за певних умов, повідомляє bbc.com.

У березні Кіпр розподілив країни на зони залежно від епідемічної ситуації із коронавірусом.

Пасажири із зеленої групи не здають по прильоту тест на COVID-19, пасажири з помаранчевої мають до посадки у літак надати негативний тест на коронавірус.

А туристи із країн червоної групи здаватимуть аналіз двічі: перед посадкою і після приземлення.

За повідомленням українського посольства на Кіпрі, з 1 квітня і поки Україна перебуває у “червоній зоні”, до українських туристів застосовуватимуться такі вимоги:

  • реєстрація на платформі CyprusFlightPass,
  • негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус, зробленого в сертифікованій лабораторії на території України не пізніше ніж за 72 години до вильоту (англійською мовою),
  • на Кіпрі треба пройти повторний ПЛР-тест (30 євро в аеропорту Ларнаки та 32 євро в аеропорту Пафоса). Результат тесту надішлють SMS протягом 3 годин. До отримання результату треба лишатися на самоізоляції. Діти до 12 років звільнені від тестів,
  • необхідно мати документи, що підтверджують мету поїздки та місце проживання, засвідчують фінансову спроможність (на весь час перебування на Кіпрі, не менше 50 євро на добу) та намір повернутися до України (куплений авіаквиток).

Якщо підтвердять, що іноземець захворів на COVID-19 під час перебування на острові, кіпрський уряд покриє витрати на його проживання, їжу, воду та ліки, повідомляють в українському посольстві.