Грандіозний результат гімнаста з Черкас: чотири “золота” і “бронза” на одному чемпіонаті

7 Квітня 2021 16:06

У Кропивницькому 2-7 квітня відбувся чемпіонат України з гімнастики спортивної. Черкаські гімнасти також випробували свої сили на всеукраїнських змаганнях.

Тріумфував на цьому чемпіонаті Ілля Ковтун. 17-річний гімнаст, який за віком ще мав би змагатися з юніорами, вперше виступав на дорослому чемпіонаті й досяг неймовірних результатів. Спортсменові вдалося стати абсолютним чемпіоном із багатоборства та здобути низку нагород на окремих вправах. Ілля зміг перемогти іменитих гімнастів, які мають титули чемпіонів та призерів Олімпійських ігор.

Тож у скарбничці Іллі Ковтуна:

Гімнастичне багатоборство – чемпіон;
Фінали на окремих видах:
Вільні вправи – чемпіон;
Кінь-махи – чемпіон;
Паралельні бруси – чемпіон;
Опорний стрибок –  бронза;

Кільця – четверте місце.

Для Черкащини такий результат спортсмена також дуже вагомий. За останні років 20 регіон не мав таких високих досягнень серед гімнастів.

“Ілля гідно виступив на змаганнях, зміг досягнути такого високого рівня на своєму першому дорослому чемпіонаті”, – відзначає тренер спортсмена Ірина Надюк.

20-22 квітня в Швейцарії відбудеться чемпіонат Європи з гімнастики спортивної, на якому виборюватимуть ліцензії на Олімпійські ігри в Токіо. Ілля Ковтун стане учасником цього чемпіонату.

Ілля Ковтун – 6-разовий чемпіон Європи серед юніорів, дворазовий призер юніорського чемпіонату світу

За словами головного тренер збірної України Геннадія Сартинського в інтерв’ю «Суспільне», Ілля Ковтун – найсильніший у команді саме у багатоборстві. І він цілком може потрапити на Олімпіаду в Пекін, хоча на той момент йому ще навіть не виповниться 18 років.

Ілля Ковтун – вихованець Черкаськоїа ОДЮСШ “Олімпія” ГО ЧОФСТ “Україна”, ЧМР ШВСМ.