Дощові циклони завітали на Черкащину надовго

14 Квітня 2021 19:43

Південні циклони які зароджуються над теплими морями, несуть з собою значні запаси тепла і вологи у наш регіон. Звичайно вони приходять із районів Середземного моря, Балкан, Чорного і Каспійського морів та мають яскраво виражену температурну асиметрію: взимку з ними пов’язані снігопади і хуртовини, влітку – рясні дощі, грози.

Саме зараз в атмосфері складається цікава, але дуже складна синоптична ситуація. Холодне арктичне повітря та Середземноморське тепло створюють ідеальні умови для виникнення цілої системи південних циклонів, які затримаються надовго.

Тому особливістю наступних 10 днів стануть періодичні дощі, значні коливання температури повітря і атмосферного тиску та підвищення вологості повітря, повідомляють в обласному гідрометеоцентрі.

Атмосферні фронти першого «спокійного» циклону керуватимуть погодними процесами на заході України. Дістанеться і Черкащині. 15-17 квітня періодичні дощі різної інтенсивності, заважатимуть проведенню польових робіт та відпочинку на природі. 18-19 квітня короткочасне покращення погоди.

Оскільки, у цей період спостерігатиметься «напружена» боротьба циклону з холодним антициклоном зі сходу, очікується посилення вітру до небезпечних значень 15-20 м/с та значне падіння атмосферного тиску. Температура повітря знизиться: вночі +2..+4º тепла, вдень лише +8..+10º.

На ґрунті у цей період можливі заморозки, тож не поспішайте висаджувати у відкритий ґрунт теплолюбні культури.

Дощі тимчасово завадять проведенню толок з прибирання і упорядкування територій населених пунктів рідної Черкащини.