До заповідника “Трипільська культура” на Тальнівщині встановлять євровказівники

19 Квітня 2021 23:00

Місця для встановлення сучасних євровказівників до державного історико-культурного заповідника “Трипільська культура” визначали на державних дорогах Черкащини.

Це робиться для того, аби подорожуючі бачили більше інформації про музей та завертали сюди на відвідини.

Інформаційні стенди встановлять вже цьогоріч на дорогах М-05, М-12 та Н-16, аби про Трипілля знали  ті, хто їде з Києва, і ті, хто з Одеси, Кропивницького, Вінниці.

У заповіднику відзначають, що це стало можливим завдяки співпраці з ProCredit Bank Ukraine.

До складу державного історико-культурного заповідника входить одинадцять пам’яток археології – Трипільських поселень, зосереджених у південно-західній частині Черкащини. З них вісім є поселеннями-гігантами, тобто найбільшими у світі для мідно-кам’яної доби. Загальна площа цих поселень – більше 2 тисяч гектарів.

Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура» у селі Легедзине

Половина з цих площ були роздержавлені (розпайовані) ще в середині 90-х років (ледь не за 10 років до створення заповідника).

Трипільські поселення-гіганти (за виключенням Майданецького, на якому археологи почали працювати ще в 1972 році) системно досліджуються археологами з 1981 року (Трипільська експедиція інституту археології НАН України) .

Останній раз розкопки на цих унікальних поселеннях за бюджетні кошти проводилися ще у 1994 році. З 2001 року Програма з дослідження поселень-гігантів трипільської культури фінансується фондом “Search Foundation” (США).