“Мама втратила свідомість і в неї піна”: у Черкасах через дитячі пустощі на виклик задіяли три екстрені служби

30 Квітня 2021 15:14

У четвер, 29 квітня, в диспетчерську екстренки подзвонила дитина і попросила приїхати швидку до її мами. Сказала, що її мама захворіла і втратила свідомість. Поряд нікого не було з дорослих, до сусідів дівчинка не могла вийти, бо двері були зачинені на ключ.

Як розповіла Ірина Назарок із КНП “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ЧОР”, диспетчер намагалася дізнатися адресу, бо дівчинка сказала, що живе у Черкасах, біля великого «Делікату», з вікна бачить маленький жовтий магазинчик і дитячий майданчик. Потім таки назвала вулицю й будинок. Дівчинка дзвонила тричі, пообіцяла чекати швидку біля вікна, щоб її було видно. І потім телефон було вимкнено.

За вказаною адресою виїхала бригада екстренки, також екіпаж поліції та рятувальники.

У вказаній квартирі проживають люди, які швидку не викликали. Працівники екстрених служб опитали мешканців будинку, але ніхто не знав, де саме перебувала дівчинка.

До самого вечора диспетчер екстренки дзвонила за номером і таки нарешті, коли телефон увімкнули, відповіла жінка. Вона сказала, що не знала, що її дитина гралася і телефонувала в екстрену службу. Повідомила, що вони з іншого міста, приїхали в гості і знаходяться зовсім не за тією адресою. І вона не винна, що її дитина сама набирала «103». Працівники екстренки написали заяву до поліції про хибний виклик.

А на цей виклик були задіяні фахівці трьох екстрених служб.

“Номер екстреного виклику «103» – один з найважливіших телефонних номерів, який повинна знати кожна людина. Часто від нього залежить життя, і не лише власне. Щодоби на Черкащині на цей номер надходить понад 1300 дзвінків. Але буває й так, що цей найважливіший номер стає інструментом для пустощів та недолугих жартів. Дитячі пустощі по телефону, як правило, є результатом неорганізованого дитячого дозвілля. Дитина викликає екстрені служби просто «від нічого робити» і дуже радіє, коли за її дзвінком, під супровід ревіння сирен прибуває спецтранспорт, – зазначає Ірина Назарок. – Працівники Центру наголошують: «103» – це номер екстреного виклику, за яким цілодобово диспетчери екстренки на зв’язку для допомоги людям у невідкладних станах. Пам’ятайте про те, що кожна витівка за номером «103» може вартувати комусь втрати здоров’я або навіть життя!”.