Пішла у засвіти легендарна зв’язкова УПА Віра Борушевська на псевдо “Трава”

12 Травня 2021 23:08

Померла зв’язкова УПА на псевдо «Трава» – черкащанка Віра Борушевська. Це сталося сьогодні, 12 травня 2021 року.

Віра Григорівна Борушевська очолювала Черкаську обласну організаціїю всеукраїнського братства ОУН-УПА Віра Григорівна Борушевська.

Пані Віра прожила довге, тяжке життя. Була справжнім борцем за Україну та нашу незалежність.

«Ми всі, і старі, і малі, любили Україну і мріяли про її незалежність», – згадувала Борушевська.

У 14 років пані Віра вступила до УПА зв’язковою на псевдо «Трава». Арештували її у вересні 1948 року. На той час вона вчителювала у рідному селі Княже. Позбавлена волі постановою особливої наради при МДБ СРСР 14 вересня 1948 р. на 10 років ВТТ. Вийти на волю жінка змогла через 8 років – у 1956-му.

Опісля вийшла заміж. Приїхала на Черкащину. Працювала, виховувала дітей, займалася громадсько-патріотичною роботою.

Реабілітована 1993 р. на підставі ст. 1 Закону Української РСР від 17 квітня 1991 р.

У 2007 році за заслуги у державному будівництві, вагомий внесок у розвиток і зміцнення демократичної України Віру Борушевську нагородили орденом княгині Ольги 3-го ступеня. А у 2018 році Указом президента України Віру Григорівну було нагороджено орденом княгині Ольги ІІ ступеня.

З 2014 року вперше на Черкащині почали приділяти увагу такій категорії, як політрепресовані, а їх в області проживає близько ста осіб.

6 травня 2021 року Черкаський міськвиконком визнав Віру Григорівну «Борцем за незалежну Україну у ХХ столітті». За кілька днів Віра Борушевська відійшла у вічність…