Літо на Черкащину прийде за розкладом, – синоптики

13 Травня 2021 14:18

Після традиційних травневих похолодань, які припадають на цвітіння черемхи та бузку, у наступ пішло літо. На погоду Черкащини починає впливати система циклонів із західної Європи під керуванням найпотужнішого вихору «KAI», інформують в обласному гідрометеоцентрі.

Завтра, 14 травня,та у вихідні наш регіон знаходитиметься в зоні панування помірних південних вітрів та невеликої хмарності із незначними дощами. Тому як денна так і нічна температура підвищаться на 3-5º, до +21..+26º та до +7..+12º відповідно. А температурний фон відповідатиме літнім значенням +15..+17º.

Але на початку літа атмосферні процеси ще мінливі, погода нестійка і наступний новий робочий тиждень розпочнеться грозовими дощами та меншим теплом. Температура вночі +7..+12º, вдень +17..+22º. Тож повернення тепла дозволяє висаджувати розсаду городини, проте слід пам’ятати про неординарність цьогорічної погоди та завершення заморозконебезпечного періоду на Черкащині – 28 травня.

Цікаво про літо на Черкащині:
Середня дата приходу літнього сезону в області – середина травня. Але на початку літа погода ще нестійка, спекотних днів мало, часті дощі. Лише з другої половини сезону переважає спекотна та суха погода.

Що змінилося у характері літа в останні 30 років?
– воно стало тривалішим (за рахунок теплої осені) та теплішим (середня температура сезону зросла на 1-1,5º і становить 20-21º тепла);
– найпекотнішим місяцем залишився липень, але спека до +38º спостерігається і в серпні. За кількістю опадів червень «обігнав» липень, але в цілому літо стало більш посушливе.