Нинішнього тижня на Черкащині гримітимуть грози

17 Травня 2021 12:00

Останні 3 дні на Черкащині пройшли під девізом «Даєш справжнє літо!». Середньодобова температура становила +17..+18º, що на 2-3º вище за норму. Температура вдень досягала +23..+28º. В таких умовах верхні шари ґрунту прогрілися до 19-21º, а вода у водосховищі до +15º, річках +17º.

Та не встигла Черкащина поринути у перше літнє тепло, як вже гримлять грози та поливають інтенсивні зливові дощі. Розбурхали атмосферу фронти циклону, який рухається з Чорного моря через Україну на Білорусь. За минулу ніч, найбільше опадів випало у східній частині 9-13 мм або 50-70 мм декадної норми, у західній – лише близько 1 мм.

За прогнозом обласного гідрометеоцентру, Черкащина продовжує знаходитися в зоні атмосферних фронтів із півдня. Щоправда, тепер вони переміщуватимуться на північ дещо східніше нашої області. Найближчої ночі очікується перерва в опадах, підвищена вологість та вихолоджування приземного повітря сприятимуть утворенню місцевих туманів.

Завтра, 18 травня, з наближенням чергового атмосферного фронту, пройдуть дощі, місцями прогримлять грози. Температурний фон дещо знизиться, але поки що залишиться в межах літніх значень. Температура вночі +9..11º, вдень +19..+21º.

19 – 22 травня очікуються більш прохолодними та з окремими грозовими дощами. Температура вночі +6..+11º, вдень +15..+20º.

За попередніми оцінками, у вихідні погода стабілізується, знову дещо потепліє.