Вулицю столиці Туреччини назвуть іменем українського вченого

25 Травня 2021 14:30

Вулицю в Анкарі, де розташоване посольство України, назвуть іменем українського вченого Агатангела Кримського. Про це, як повідомляє “Європейська правда“, на своїй сторінці у Facebook написав посол України в Туреччині Андрій Сибіга.

фото з фондів Могилянської академії

“Отримали позитивну відповідь турецької сторони на наше звернення щодо перейменування однієї з вулиць столиці на вулицю ім. Агатангела Кримського, 150-річчя з Дня народження якого ми відзначаємо цього року. Відтепер вулиця, на якій знаходиться наше Посольство, буде носити його ім’я. Залишилось завершити лише деякі формальності” – написав він.

Також, за словами посла, незабаром в центрі Анкари, в одній із найпрестижніших локацій столиці Туреччини, буде відкрито Український парк, який зараз перебуває на стадії впорядкування. Рішення місцевої влади про його створення також прийнято.

“Хочу щиро подякувати турецькій стороні за постійну підтримку та всебічне сприяння і допомогу, яку ми завжди відчуваємо. Отже, наша мета “Більше України в Туреччині” продовжує наповнюватися змістом” – написав Сибіга.

Нагадаємо, Агатангел Кримський відомий як один із найвизначніших світових дослідників сходу. Він став автором численних наукових праць з історії культури арабських країн, ґрунтовно вивчав історію ісламу, письменство, літературу та театри Сходу. Жив і працював у Звенигородці на Черкащині, вважав містечко своєю батьківщиною.