У народі 16 липня присвячували Мокію, і з давніх часів він вважається нещасливим. У цей день краще бути обережним і не починати ніякої справи.
Ще одна назва свята 16 липня – Стожари. Саме так слов’яни називали скупчення Плеяди, що була в сузір’ї Тельця. Поява його обіцяло удачу мисливцям, інакше в ліс, навпаки, не варто було вирушати, бо видобутку не буде. З особливою шаною слов’яни ставилися до зірок, оскільки вважали, що це ангели запалюють світло у вікнах своїх будинків (не тільки 16 липня) і дивляться на людей з небес.
Тривав 16 липня сінокіс, і вважалося, що варто поквапитися з роботами, адже попереду були дощі, а потрібно було встигнути запастися кормом для худоби.
За церковним календарем, 16 липня вшановують мученика Якинфа; мучеників Діомида, Євлампія, Аскліпіодота і мученицю Голіндуху; преподобних Анатолія затворника у Ближніх печерах та Анатолія затворника у Дальніх печерах; перенесення мощей святителя Филипа; благовірних князів Василія і Костантина Ярославських; преподобних Іоана і Лонгина Ярензських; мучеників Мокія і Марка; преподобного Олександра, обителі «Невсипущих» первоначальника; святителя Анатолія, патр. Константинопольського.
Іменинники 16 липня:
Анатолій, Никодим, Василь, Марко, Пилип.
Події 16 липня:
1054 – переговори між Римом і Візантією щодо впливу у південній Італії та низки теологічних питань у Константинополі завершилися скандалом. Внаслідок цього конфлікту Християнська церква розділилася на дві гілки: католицьку і православну.
1848 – у Львові засновано культурно-просвітницьку організацію «Галицько-Руська матиця».
1917 — ухвалено ІІ Універсал Української Центральної Ради. Цим актом проголошено взаємне визнання УЦР та Тимчасового уряду Росії.
1919 — під тиском польських військ УГА, перейшовши ріку Збруч, залишила Галичину й відступила на територію Наддніпрянської України.
1990 – прийняття Декларації про державний суверенітет України.
«Верховна Ради Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, ПРОГОЛОШУЄ державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах» («Декларація про державний суверенітет України»).
2010 — в Одесі відкрито Перший Одеський міжнародний кінофестиваль.