“Серце України”: на Черкащині відкривають арт-об’єкт до 30-річчя Незалежності

23 Липня 2021 13:02

Унікальний арт-об’єкт “Серце України” з’явиться в самому центрі нашої держави. Його відкриють на Черкащині в переддень 30-ої річниці Незалежності.

ck-oda.gov.ua

Як розповів голова Черкаської ОДА Олександр Скічко під час туристичного форуму 23 липня, арт-об’єкт символічно поєднає всі області нашої країни. Вони представлені тут у формі пари крил, прикрашених автентичним місцевим орнаментом кожного регіону. У центрі майданчика – серце під склом.

“Я був неприємно вражений, коли вперше побачив на Черкащині “географічний центр України”: непримітний і недобудований пам’ятний знак посеред поля…. Тому ми вирішили створити там унікальний арт-об’єкт: символічно поєднати всю Україну в одному місці силі. І мені приємно, що серце України – саме на Черкащині. Приїжджайте, послухайте, як воно б’ється!”, – сказав Олександр Скічко.

ck-oda.gov.ua

Як зауважив голова ОДА, цей арт-об’єкт зводять на Черкащині без копійки бюджетних грошей. За його словами, долучився не лише черкаський бізнес, а й усеукраїнський.

“Серце України” – символ духу країни та розвитку. Як розповідають творці проєкту, білі сталеві крила є втіленням поєднання чистоти і сили нашої Батьківщини. З прадавніх часів саме крила уособлюють перемогу, подолання перешкод і вихід на вищий рівень буття. Крилатими зазвичай зображують янголів, які є посередниками між Богом і світом”, – поінформували про концепцію арт-об’єкту в ОДА.

ck-oda.gov.ua

Поруч із арт-об’єктом також буде розміщений найбільший Державний прапор на Черкащині. Висота флагштока – 52 метри, розмір стягу – 9 на 13 метрів.

Нагадаємо, географічний центр України розташований на Черкащині на північній околиці села Мар’янівка (нинішній Шполянський район). Він розрахований за усередненими значеннями широти і довготи крайніх північної, південної, західної та східної точок України.