За дохристиянським календарем 3 серпня наші предки святкували дні Богів – Спасів. Після приходу християнства це свято почали відзначати 19 серпня. Давні українці, як і ми тепер, вшановуючи Богів, освячували мак, яблука, груші та мед. Готували жертовний коровай, що замінив жертовну корову, і влаштовували обіди на тих місцях, які любили Боги (вершини гір, скали, дерева).
Також цього дня поминали предків, загиблих воїнів, дякували за врожай і молилися про спасіння Душі. Що ж до погоди, то вона у цей час колись була вже прохолодною і дощовою, адже Ілля «наробив гнилля».
У народі 3 серпня відзначали день Семена-Літопроводця, оскільки він літо проводжає. За повір’ям, літо має закінчитися після обіду. Наші пращури примітили, яке третє число серпня, такий і жовтень. А якщо цей день буде вітряним, то зима буде достатньо холодною.
За церковним календарем 3 серпня вшановують пророка Ієзекиїля; преподобних Симеона, Христа ради юродивого, та Іоанна, співпосника його; преподобного Онуфрія Мовчазного та Онисима, затворника, Києво-Печерських.
Іменинники 3 серпня:
Іван, Семен, Онуфрій, Онисим.