“Гельмязівський соловейко”: 10-річна співачка з Черкащини стала героїнею загальноєвропейського проекту

17 Серпня 2021 22:21

Із  16 серпня о  13:50 у будні та о 9:10 у вихідні в ефірі регіональних телеканалів Суспільного стартує проєкт «Дитячі портрети». Це цикл відеорозповідей про дітей із різних країн. Проєкт реалізується Європейською мовною спілкою (European Broadcasting Union).

Суспільне підготувало від України розповідь про «гельмязівського соловейка» – десятирічну дівчинку Марію Самовол. Вона з чотирьох років співає у фольклорно-обрядовому колективі «Калина» разом із дорослими та збирає автентичні пісні, у музичній школі опановує гру на бандурі й фортепіано.

Регіональна команда Суспільного шукала цікаві історії дітей у всіх куточках країни.

“Мета полягає в тому, щоб діти віком від 7 до 10 років з усієї Європи та інших куточків світу представляли своє життя, свої сім’ї, свої повсякденні справи та улюблену їжу. Команда Черкас знайшла особливу історію з дитячою мрією, але недитячим голосом”, – розповіла про проект креативна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Катерина Жуліна.

dav

“Працювали з 10-ї години ранку до 7-ї вечора, і Марія, попри втому і спекотну погоду, по кілька дублів сумлінно повторювала одні й ті ж сцени — співала, грала на фортепіано, виходила з двору і заходила до музичної школи. Ми хотіли показати, наскільки насичене її життя, як вона любить те, чим займається, і як її в цьому підтримують батьки. Не все увійшло до ролика. Наприклад, несподіване наше відкриття, що дівчинка ще й захоплюється бісероплетінням”, – зазначила про зйомки відеофільму продюсерка Черкаської філії Суспільного Олена Баніна.

Знімальній групі також вдалося відзняти виступ Марії Самовол на одній сцені з Черкаським державним академічним заслуженим українським народним хором. Ця сцена стала фінальною і саме з нею пов’язана розповідь дівчинки про свою мрію — стати народною артисткою, щоб прославляти українську пісню.

“Це був концерт хору з обдарованими дітьми Черкащини і напередодні Марійка разом з мамою щодня сідали у рейсовий автобус і близько двох годин їхали до Черкас на репетицію, — згадує Олена Баніна. — Щодо відтворення поїздок було найбільше переживань, бо ми не знали, чи погодиться і чи дозволить знімати водій рейсового автобуса і як на це реагуватимуть пасажири. Але все вдалося. Радію, що історію обдарованої дівчинки з українського села зможуть побачити в різних країнах. Абсолютно впевнена, що вона нікого не залишить байдужим”.

Всього до показу на телеканалах Суспільного заплановано вісім серій проєкту, над якими працювали команди суспільним мовників у інших країнах світу.