“Країна найсильніших”: спортивним святом на Черкащині відзначили 150-річчя Піддубного (фото)

18 Вересня 2021 16:49

Сьогодні в Черкасах відбувся спортивний фестиваль „Україна – країна найсильніших людей”. Захід приурочили до 150-річчя від дня народження легендарного українського борця Івана Піддубного, який шість разів був чемпіоном світу з боротьби і 25 років поспіль залишався непереможним борцем у світі. „Чемпіон чемпіонів” народився на Черкащині і досі ім’я Івана Піддубного фактично є синонімом до слів “богатир”, “честь” і “сила духу”.

Організатори фестивалю – Фонд Миколи Томенко „Рідна країна”, дитячо-оздоровчий центр „Дахнівська Січ” за підтримки Національного олімпійського комітету України та за сприяння мережі “Спортмайстер”. Фонд „Рідна країна” вже проводив схожий фестиваль у 2011-ому, в рік 140-річчя Піддубного, у Києві. Цьогоріч на Черкащину запросили знаменитих спортсменів із різних видів спорту, які провели для охочих майстер-класи та змагання.

“Наш фестиваль – не просто данина пам’яті великому українцю, а пропаганда активного і здорового способу життя, – розповідає засновник Фонду “Рідна країна”, віце-президент НОК України Микола Томенко. – Піддубний не вживав алкоголю, не курив. Усе життя був активний і до старості тренувався, а в 50 років його фізіологічні показники відповідали 25-річному чоловіку”.

Елегантно жонглюючи гирями, свою силу і вміння показують гирьовики під орудою тренера Віталія Андріяша. Наче заввиграшки спортсмени підкидають гирі вагою 12 і 16 кілограмів, демонструють вправу “ривок”, навчаючи гостей фестивалю правильному у нетравматичному її виконанню.

“Україна у світі з гирьового спорту посідає друге місце з-поміж 40 країн, – зауважує Віталій Андріяш. – 21-25 жовтня їдемо на Чемпіонат світу в Будапешт, де змагатимуться майже 40 країн, а ми маємо намір узяти не менше 3-ого місця. А от найближчими суперниками є Росія і Казахстан”.

Майстер-клас з греко-римської боротьби – виду спорту, в якому колись Іван Піддубний досяг величини “чемпіона чемпіонів”, демонструє всім охочим неодноразовий призер чемпіонату України і міжнародних змагань Олександр Примаченко.

“Греко-римська боротьба виховує координацію, фізичну силу і міць духу, а найперше – характер. Вважаю, якщо дитина обирає для себе цей вид спорту, вона обов’язково виросте хорошою людиною і добрим спортсменом, – розповідає Олександр Примаченко. – На міжнародних змаганнях українські борці займають хороші призові місця. Згадайте, єдине “золото” Олімпіади-2020 Україні приніс саме представник греко-римської боротьби Жан Беленюк”.

 

На галявині  облаштували імпровізовану трасу для біатлону, встановили мішені. Тут працює учасник чотирьох Олімпіад, призер багатьох етапів Кубку світу та Чемпіонатів Європи В’ячеслав Деркач:

“Найголовніше для біатлоніста – 100% стресостійкість. Бо 80% можуть швидко бігти і влучно стріляти. А якщо ви прийдете на вогневий рубіж, а пульс зашкалюватиме, то тример заважатиме сконцентруватися для влучності. А увас 19 секунд для пострілів і лежачи, і стоячи. Плюс ще потрібно зважати на погодні умови, силу і напрямок вітру, сніг. Біатлон – це не шахи, тут теж думати потрібно!”.

За словами віце-президент Федерації біатлону України Мирослава Грабовецького, нині спортсмени тренуються на базах в Чернігові, Сумах, Харкові. На жаль, для підготовки в міжнародних змаганнях українські біатлоністи мусять виїжджати за кордон, аби гідно конкурувати з передовими спортсменами.  “Сьогодні в державі немає великих баз. Але в Буковелі будуємо біатлонний стадіон, який буде кращим в Європі. Зимовий Чемпіонат Європи ми вже там провели, хотілося б за два роки його завершити остаточно”, – зауважує Мирослав Грабовецький.

Дати розуміння, що перетягування канату – це не розвага з хаотичними ривками, а спокійний, синхронний вид спорту на фестиваль приїхав Артем Цибровський. Очолювана ним команда “Атланти” вже 5 разів ставала чемпіоном України. Артем Цибровський ще й тренує національну збірну. Загалом спортсмени змагаються достойно в перетягуванні канату з представниками інших країн, де цей вид спорту культивується століттями, наприклад, в Ірландії.

“Перетягування канату – зразок командної роботи, де кожен доповнює один одного. 8 спортсменів працюють як єдиний механізм, – розповідає Артем Цибровський. – Важливий хват руками, працюють передпліччя, команда фіксується ногами. І жодних ривків! Важливим у цьому виді спорту є зріст учасника, бо фактично перетягування канату – це біомеханіка і правильне застосування свого тіла”.

У фіналі фестивалю „Україна – країна найсильніших людей” нагородили всіх відвідувачів – переможці майстер-класу отримали спеціалі призи, а учасники – подарунки від Фонду “Рідна країна”.

фото Сергія Черкасова