Чому в Жашкові не перейменовують вулицю, названу на честь соратниці Путіна?

21 Вересня 2021 14:07

У Жашкові, що на Черкащині, у зв’язку з відсутністю звернень громадян міська рада відмовляється виконувати закон про декомунізацію і перейменувати вулицю, названу на честь космонавтки, діячки Компартії, нині депутатки від “Єдиної Росії” в Держдумі Валентини Терешкової. Про це йдеться у відповіді Жашківської міської ради на запит кореспондента видання “Лівий берег”.

Валентина Терешкова
Фото: minipedia.org.ua

Водночас за інформацією місцевих чиновників, питання перейменування вулиць планують закінчити до 2021 року “у зв’язку з наявністю інших проблем у місті”.

За словами співрозмовника з міськради, місцеві жителі не подають пропозиції для перейменування вулиць.

Вулиці на честь космонавтки Валентини Терешкової підпадають під дію Закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”, бо вона у 1970-1990 роках була членом ревізійної комісії ЦК КПРС.

Валентина Терешкова (праворуч) в складі російської делегації в Криму

Нагадаємо, Терешкова голосувала 1 березня 2014 року за окупацію Криму, а також саме вона стала ініціаторкою обнулення термінів президентства Володимира Путіна у 2020 році.

Тим часом, 12 липня на сесії міської ради Малина, що на Житомирщині, перейменували вулицю імені Терешкової. Тепер вулиця матиме назву Космонавта Каденюка.