Трипільська пектораль: масштабний проект про Трипілля постане і в доповненій реальності

24 Вересня 2021 10:00

У заповіднику “Трипільська культура” розпочали роботу над новим масштабним проєктом “Трипільська пектораль”. Виставка займатиме сім залів, експонати оцифрують і для віртуальної галереї. Про це  повідомили у заповіднику.

“Трипільська пектораль” – оновлена експозиція, що також матиме віртуальний аналог і пропонуватиме тривимірну візуалізацію експонатів у доповненій реальності”, – йдеться в повідомленні.

Мета проєкту – актуалізувати феномен трипільської культури та помістити його у сучасний контекст.

“Нова експозиція відрізнятиметься від старої не просто тим, що ми помістимо експонати у нові вітрини і перефарбуємо стіни – вона зміниться на усіх рівнях. Мета експозиції “Трипільська пектораль” полягає у тому, аби розвіяти туман довкола феномену трипільської культури, пояснити широкому загалу його важливість і актуальність простими словами”, – говорить директор заповідника “Трипільська культура” у Легедзиному на Тальнівщині Владислав Чабанюк.

Нова експозиція буде сформована з 7-ми музейних зал, що послідовно і комплексно розкриватимуть феномен трипільської культури та демонструватимуть різноманітні артефакти, а віртуальний аналог виставки та функція AR допоможуть експозиції вийти далеко за межі музейних площ заповідника, трансформувавшись в сучасний, цифровий формат.

Доступ до віртуальної галереї буде вільним, а відвідати її зможе будь-хто — для цього потрібен лише смартфон/ноутбук та доступ до Інтернету.

Відкриття фізичної та віртуальної експозицій заплановане на жовтень-листопад 2021 року.