У “ковідний” шпиталь шукають медиків

29 Вересня 2021 19:28

Черкаський ковідний шпиталь заповнений на 90%, невдовзі там планують розгорнути додаткові сорок ліжко-місць. Про це розповіла директорка інфекційної лікарні Світлана Волгіна.

Директорка зазначила, що запрошують попрацювати у стаціонар і антивакцинаторів, щоправда, на волонтерських умовах.

На лікарняне ліжко пані Тетяна потрапила тиждень тому. Нині їй значно краще. Та попри те, що найстрашніше лишилося позаду, її очі все одно наповнюються сльозами:

“Спочатку ніби застуда була, кашляла, а через тиждень задихалася. Тож викликали швидку і насилу сюди привезли. Зараз можу говорити, а на початку й говорити не могла”.

Черкасець Антон до останнього не вірив у те, що все ж опиниться тут. Розповів, що хотів вакцинуватися, але відклав на потім:

“Відкладати усе на останній момент – було великою помилкою, будь ласка, не робіть так. Бережіть своє здоров’я, це лише здається, що ось-ось і я встигну”.

І таких, як ці двоє, у тимчасовому стаціонарі зараз 94 пацієнти. Половина із них лікується в інфекціоніста Богдана Тищука. Лікар зупинився лиш під час інтерв’ю. Він до такого навантаження звик, а от “прощатись” із хворими так і не навчився:

“Все пропускаєш через себе, можливо й не слід так робити, ми всі лікарі та маємо залишатися професіоналами”.

Богдан Тищук додав, що спокійно ставитися до пацієнтів не вдається, як би не хотілось. Бо на цьому місці може опинитися навіть найрідніша людина.

За словами пацієнтки пані Лідії, таких чуйних й уважних медиків – ще треба пошукати:

“Багато уваги приділяли, дуже чуйні люди, хороші”.

Як розповіла директорка інфекційної лікарні Світлана Волгіна, саме таких і запрошують до своєї команди. В інфекційній лікарні на третьому поверсі невдовзі розгорнуть додаткових 40 ліжко-місця. Нині їх 110.

“Нам потрібно щонайменше шість лікарів та по 20-30 медсестер і молодшого персоналу”.

Вона додала, що не відмовляться й від волонтерської допомоги.