Черкаські синоптики обіцяють у найближчі дні погоду “мільйон на мільйон”

1 Жовтня 2021 16:00

Вересень не радував теплом. Завдяки домінуванню північних процесів виявився холоднішим звичайного на 2º, з середньомісячною температурою 13º – це найхолодніший вересень за останні 8 років. Жовтень 2021, перейняв холодну естафету попередника. Температурний фон на 3-4° нижче кліматичної норми.

Зазвичай, жовтень – час «золотої осені» на Черкащині, приходить разом з осінніми антициклонами, і нинішня – не виняток. Наразі Черкащина під впливом синоптичного дуету антициклонів «LIOBA» та «МERLE», тому погода “мільйон на мільйон” – це практично ясне небо, ідеальна видимість, слабкий вітер.

Щоправда, в осінніх антициклонах є і свої мінуси. Справа в тому, що вночі при ясному небі приземний шар атмосфери сильно охолоджується. Метеостанції області продовжують реєструвати заморозки на поверхні ґрунту та навіть у повітрі.

За попередніми розрахунками фахівців Черкаського обласного гідрометеоцентру, щонайменше 10 днів значних змін у синоптичній ситуації не прогнозується. Утримається осіння спокійна погода. Ночі холодні лише 1-6º тепла, вдень 12-17º. Температурний фон більше відповідатиме кліматичному майбутню другої половини жовтня. Тож, одягаємося відповідно до прогнозу погоди.