Черкаські школярі зібрали майже пів тонни монет по 25 копійок

6 Жовтня 2021 19:40

З 1 по 30 вересня 2021 року проходила Всеукраїнська благодійна акція «Монетки дітям», яку ініціювали Національний банк України та благодійний фонд «Таблеточки».

Черкаські школи також доєдналися до цієї ініціативи, аби у простий та веселий спосіб зібрати монети та перетворити їх на потужну допомогу для сотень дітей, що борються з раком.

Так, місяць черкаські школярі активно збирали монетки, які завалялись у них вдома, влаштовувати перегони зі зборів та ділились фото «улову» в соцмережах. В результаті разом сума, яку обміняли в банку – склала більше 42,5 тисяч гривень, це понад 170 тисяч монет по 25 копійок вагою 493 кілограми. Про це повідомили в департаменті освіти та гуманітарної політики міської ради.

Акція стала неймовірним досвідом об’єднання дітей навколо подібних важливих соціальних тем. Адже саме дорослі мають донести до підростаючого покоління, наскільки важливо допомагати тим, хто цього потребує, і що в таких справах без перебільшення кожна копійка може врятувати чиєсь життя.

Щодня три сім’ї в Україні дізнаються, що у їхньої дитини рак, і залишаються віч-на-віч з хворобою. Монети номіналом у 25 копійок вийшли з обігу майже рік тому, але у багатьох з нас вони й досі є. Кожна така монета – це крок назустріч здоровому дитинству для сотень онкохворих дітей. Подолати дитячий рак можна лише разом, підставивши плече допомоги їх родинам.

Відзначимо, що Національний банк продовжив акцію до 15 жовтня, оскільки бажаючих доєднатись виявилось досить багато. Отже, усі, хто не встиг здати монети, може це зробити в окремих відділеннях ПУМБ та Райффайзен банку. Карта відділень, куди можна здати монети з 1 по 15 жовтня – ТУТ.