Останній сплеск тепла в жовтні прогнозують на Черкащині

18 Жовтня 2021 15:21

Нинішнього тижня Черкащина стане «ареною» боротьби циклонів та антициклонів, тому погода буде надзвичайно мінливою: спостерігатимуться «температурні гойдалки», які «перекидатимуть» нас то в у листопад, то у вересень. Такі температурні контрасти будуть супроводжуватися рвучким вітром та баричною «пилою» – атмосферний тиск різко коливатиметься, зазначають в обласному гідрометеоцентрі.

Найближчої ночі та у першій половині дня 19 жовтня, атмосферні фронти із Західної Європи проявляться у нашому регіоні невеликими дощами. Температура вночі 1º морозу – 4º тепла, вдень 7-12º тепла. Наступну порцію дощу прогнозують у суботу 23 жовтня.

Із середи, 20 жовтня, у наслідок надходження більш теплого повітря, температурний фон підвищиться. Але тепло нетривале. Якщо у п’ятницю вдень аж 15-20º, то суботу 23 жовтня лише 10-15º тепла.

Надалі прогнозуєють надходження арктичного повітря. Похолодає.

Втім, нічого дивного в активізації холодних процесів немає, день вже істотно відстає від ночі. Спостережні люди помічали, що із 19 жовтня, зникають купчасті хмари – яскраві представники літньої теплої погоди.

Уже зараз автовласникам слід перейти на зимові шини, а також починати перебудовуватися на зимовий стиль кермування та звикати до менших швидкостей на дорогах.

Не забувайте також про своє здоров’я. Оскільки динамічна погода з коливаннями температури повітря та атмосферного тиску може негативно впливати на стан нервової та імунної системи організму людини.