У дохристиянські часи 21 жовтня називалося Днем дідів, або поминальним днем. Цього дня згадували дідів та приносили жертви під дерева. Адже давні українці вірили, що душа після смерті переселяється у дерева і назавжди залишається там, оберігаючи рід від усіх напастей. Також якраз у пору бабиного літа та тонкого павутиння молилися Мокоші, покровительці рукодільниць, аби вона допомогла надбати ниток та тканин на всю родину.
21-ше жовтня є останнім днем останнього бабиного літа. З цього приводу існувала легенда. Колись дуже давно у цей час стало дуже холодно, а плоди у садах ще не всі зібрали. Ось жінки і почали прохати Бога, щоб він повернув тепло. Бог почув і дійсно раптом потеплішало. Плоди були своєчасно зібрані. І з тих пір тиждень після Покрови став називатися «бабиним літом».
За церковним календарем 21 жовтня вшановують пам’ять святих отців VІІ Вселенського собору; преподобну Пелагею; преподобного Досифея Верхнєостровського, Псковського; преподобного Трифона, архімандрита Вятського; преподобну Таїсію та Святу Пелагію, діву.
Іменинники 21 жовтня:
Таїсія, Трифон, Пелагія, Олексій.