Два дитсадки на Лисянщині замерзають через відсутність газу

25 Жовтня 2021 19:00

З трьох лисянських дитсадків, що на Черкащині, два – «Веселка» та «Малятко» лишились на опаленні природнім газом. Однак приміщення сьогодні стоять холодні, діти в дитсадки не ходять. Як стало відомо, газотранспортні компанії з незрозумілих причин не укладають договори на реалізацію блакитного палива, відповідно немає можливості розпочати опалювальний сезон, пишуть “Вісті Черкащини”.

фото з мережі

Лисянська селищна рада ще з початку вересня намагається придбати газ для дитсадків, навіть за дорожчими цінами, зважаючи на важливість об’єктів. Однак – безрезультатно. Відділ освіти оголошував закупівлі 14 вересня за ціною 20,60 грн. за куб газу, 24 вересня – за ціною 30,52 грн., проте учасників в торгах так і не з’явилося. 11 жовтня, коли оголошені закупівлі не відбулися через відсутність учасників. Готові були платити навіть за європейськими цінами: 30, 40 і навіть 45 гривень за кубометр газу. Однак газовики зайняли вичікувальну позицію, відповідно всі намагання розбивались об глуху стіну.

Селищна рада надіслала повідомлення до регіональної комісії про виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної із проблемністю розпочати опалювальний сезон через неможливість закупівлі природного газу для потреб підпорядкованих закладів. Про проблему відомо на рівні району й області. Це питання на контролі в керівництва галузі освіти Черкаської області.

Наразі прораховується проєктна вартість переведення дитсадків на твердопаливні котли. Це дороговартісні проєкти, адже така процедура в дитсадку «Ромашка» вартувала близько 800 тисяч гривень.