Двійника Войцехівського на виборах по 197 округу можуть посадити на строк від 3 до 7 років

25 Жовтня 2021 14:00

У Черкаській області Золотоніський міськрайонний суд постановив відправити під нічний домашній арешт чоловіка, який змінив своє прізвище, ім’я та по батькові для кандидування на проміжних виборах в окрузі № 197. Про це повідомляє “ОПОРА”.

Нагадаємо, нове ім’я Віктора Шевченка повністю збігалося із ім’ям кандидата від «Слуги народу» Віталія Олександровича Войцехівського. 6 жовтня суд у Києві призупинив рішення про зміну прізвища, імені та по батькові, а також заборонив Центральній виборчій комісії використовувати змінені дані кандидата на виборах 31 жовтня — на інформаційному плакаті кандидата у виборчому бюлетені, в інформації на сайті. А вже 12 жовтня ЦВК скасувала реєстрацію кандидата.

Дії підозрюваного кваліфікуються за ст. 157 КК України як перешкоджання вільному волевиявленню виборців і іншому суб’єкту виборчого процесу, за попередньою змовою групою осіб. Чоловікові загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі.

Детальніше – в ухвалі суду.

“Фактично, це перше кримінальне провадження, за яким причетному до “технології двійників” оголошено підозру за перешкоджання виборчому праву одного з кандидатів, – коментує ситуацію старша радниця ОПОРИ з юридичних питань Ольга Коцюруба. – У цій справі дуже важливо встановлення також організаторів та осіб, які схиляли підозрюваного до вчинення такого злочину. Крім того необхідно змінювати підхід до інформаційного забезпечення виборів, включати інформацію про зміну прізвища не лише до інформаційних плакатів, а і до виборчих бюлетенів”.