Мешканець Звенигородки роками видавав себе за учасника бойових дій

29 Жовтня 2021 17:29

Правоохоронці викриличеркащанина, який не брав участі в бойових діях, а використовував  відповідне посвідчення задля власного збагачення й грошового утримання.

Як розповіли в Головному управлінні Нацполіції в Черкаській області, житель Звенигородки роками видавав себе за учасника бойових дій, що мав інвалідність II групи. Він отримував надбавку до пенсії й при цьому використовував недостовірне посвідчення. Слідчі відкрили кримінальне провадження.

Правоохоронці з’ясували, що 24 роки тому чоловік вмовив двох знайомих воїнів підтвердити його участь у бойових діях на території Демократичної Республіки Афганістан. І навіть те, що там він отримав множинне осколкове поранення. Відтак, домігся встановлення УБД та II групи інвалідності.

Починаючи з червня 1997 йому призначили пенсію у зв’язку з інвалідністю, яку в 2004 році йому було постановлено – довічно та видано безтермінове посвідчення інваліда війни II групи, який має право на пільги встановлені законодавством України, для ветеранів війни – інвалідів війни.

Надалі, з метою власного збагачення та фактичного грошового утримання, чоловік звернувся із заявою про порушення клопотання щодо встановлення пенсії за особливі заслуги перед Україною й подав на розгляд комісії недостовірні документи.Йому встановили пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців», та надбавку згідно із Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною» в розмірі 23% від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність

У період з 1997 по 2021 рік зловмисник шахрайським шляхом та шляхом обману службових осіб Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (Звенигородський відділ обслуговування громадян), заволодів бюджетними коштами та спричинив матеріальних збитків державі у великих розмірах – на загальну суму понад 500 тисяч гривень.

Детективи слідчого управління Головного управління Національної поліції в Черкаській області, за процесуального керівництва обласної прокуратури, викрили правопорушника та повідомили про підозру у вчиненні злочину передбаченого ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Слідство триває.