Сьогодні в обігу з’явилася нова поштова марка з тральщиком “Черкаси”

19 Листопада 2021 14:29

Укрпошта привітала українців з Днем Гідності та Свободи, випустивши в серії “Краса і велич України. Севастополь” поштову марку “Морський тральщик “Черкаси” U311″. Про це повідомляють в Укрпошті.

ukrposhta.ua

На марці представлено корабель Військово-Морських Сил Збройних Сил України “Черкаси”, який після трагічних подій в березні 2014 року, коли український екіпаж відмовився здатися окупантам та 20 днів провів в облозі, стали називати символом спротиву російській окупації Криму.

Ідея відтворення на поштовій марці тральщика “Черкаси” належить Кримському товариству Асоціації філателістів України.

“Кримські філателісти запропонували на поштовій марці, присвяченій Севастополю, зобразити український корабель “Черкаси” – символ спротиву та волі, що виявили українські моряки, відмовившись виконати вимоги російських військових здати корабель та перейти на бік Росії. Звичайно, Художня рада Укрпошти підтримала цю ідею, бо з таким сюжетом поштова марка не тільки нагадає про суть державного свята, але і про вклад українських військових. А також нагадає всім, що Крим – це Україна”, – прокоментував генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський.

Номінал марки – V (10,50 грн), що відповідає тарифу на пересилання непріоритетного простого листа масою до 50 г у межах України.

Поштова марка вводиться в обіг 19 листопада.