“Можна малювати на тілі, а можна в серці. Головне правильно підібрати фарбу”, – смілянин малює, захищаючи Донбас

22 Листопада 2021 13:56

Віталій родом з міста Сміла, що у Черкаській області. У складі окремої механізованої бригади імені Костянтина Острозького бригади боронить країну вже другий рік. Зараз несе службу на передньому краї, проте, у вільний від чергування час – займається мистецтвом малювання.

Після кількох запитань, типу: коли почав малювати -творити?, що надихає?, звідки з’являються ідеї персонажів, тем? – розумієш, що поруч не просто солдат, а особистість з не мистецьким поглядом на життя.

Віталій каже, що про службу в армії раніше навіть і не думав. Адже художники, митці, люди багатьох інших творчих професій надто вільні у своїх переконаннях, аби виконувати накази і підкорятися.

– Військову справу обрав тому, що було цікаво пізнавати нове, щось інше, відмінне від цивільного життя. Прагнув бути корисним країні. Рішення було обдуманим та виваженим, – пригадує Віталій.

Захисник каже, що у нього підростають дві донечки 13 і 15 років і він хоче, аби вони росли у країні, в якій немає війни. Тому вирішив взяти зброю до рук, аби допомогти здобути перемогу і мир на своїй землі.

Військовослужбовець малює з дитинства. Каже, що вміння малювати дуже допомагає у роботі.

– Можна малювати на тілі, а можна в серці. Головне правильно підібрати фарбу, – вважає Віталій. – Першими малюнками на війні були виключно фахові замальовки. Малював різні схеми, відтворював побачене на папері. Малювання – це такий собі допоміжний важіль на службі, який відкриває геометрію простору, в якому знаходишся.

Татуюванням Віталій займався ще до служби в армії.

– Найголовніше творити, – каже військовослужбовець. – В окопних умовах теж займаюсь татуюванням. Під час служби найчастіше виправляю недоліки на вже готових татуюваннях побратимів, проявляю творчий потенціал, адже малюнок – це зафіксована думка. – Малюю багато і майже завжди, коли з’являється вільна від бойової роботи та побутових справ хвилинка – одразу присвячую улюбленій справі.

В руках Віталія два блокноти формату А5, вони майже всі списані малюками. Він із задоволенням показує та розповідає про свої витвори. В блокноті різними кольорами зображені портрети, якісь химери, озброєні, різні символи та знаки, абстракції, природа та багато-багато іншого. Окремо Віталій показав нам малюнки, котрі дбайливо зберігає в канцелярських файлах. Вони написані олівцем і на них зображені дівчата, які служать поруч і на сусідніх позиціях.

Зараз Віталій працює над малюнком, на якому буде зображена наша перемога у російсько-українській війні.